Хто забудовує і розкуповує Хуст? Ви не повірите!

Це розслідування не сайту МедіаХуст, а порталу ІНФОРМАТОР.

Але пропонуємо хустянам із ним ознайомитись, оскільки там спливають добре знайомі нам імена. І як зазначив у коментарі один із наших земляків, “тут вам і “суперсучасний спортивний комплекс” у Хусті, житловий будинок “Premium House”, “Верховина”, колишній басейн “ФОК “Ріка” і інші об’єкти…”

Ще додамо, що Андріяна Мадярчик – це дочка Хустського міського голови пана Кащука, а Михало Мадярчик – це його зять. Саме вони декілька років тому “подарували” своєму татові/тестеві два авто на на суму 1,5 млн. грн. Отже…

 • Рекламуйся у газеті «Закарпатські оголошення»! Тел. 050 222 50 50

Крулько – регулярний гість найрейтинговіших телепередач на вітчизняному телебаченні. Він часто називає себе чесним та принциповим, і, мабуть, саме тому є членом міжфракційного об’єднання “Єврооптимісти”, до якого входять топові “борці з корупцією”. Наприклад, Сергій Лещенко, який опинився в центрі скандалу, пов’язаного з придбанням елітної квартири, та поціновувач елітних автомобілів Юрій Дерев’янко.

Але говорити про корупцію, не означає боротися з нею. Про це свідчать матеріали, які потрапили у розпорядження редакції ІНФОРМАТОРа.

Документи, які вдалося отримати виданню, – це звіт Івана Крулька перед керівництвом партії, у якому він перераховує об’єкти у селі Зазим’є Броварського району на Київщині, збудовані чи відремонтовані за його сприяння.

І так. Давайте детально розберемося, скільки, коли і на які потреби із державного бюджету виділялися кошти селу Зазим’є.

2016 рік. Завдяки Крульку село отримало:
 • 785 тисяч гривень на ремонт провулку Озерний;
 • 26 і 360 тисяч на технічну інвентаризацію і технічне обстеження недобудованої будівлі дитячого дошкільного закладу на 110 місць по вул. Київська, 10б та щебільше 5 мільйонів на завершення будівництва;
 • 2,5 мільйона гривень на робочий проект для завершення будівництва нового дитячого дошкільного закладу;
 • 1 258 тисяч на будівництво господарської побутової каналізаційної мережі по вул. Лісовій;
 • 71 тисячу на придбання комп’ютерної техніки;
 • 535 тисяч гривень на будівництво двох артсвердловин для господарського та технічного водозабезпечення дитячого дошкільного закладу;
 • 400 тисяч гривень на співфінансування об’єкту будівництва спортивного майданчику зі штучним покриттям по вул. Лісовій, 61, 398 тисяч на його освітлення та ще 20 тис. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації;
 • 357 тисяч на робочий проект реконструкції дошкільного навчального закладу по вул. Лісовій, 61 на 464 місця;
 • 590, 883 та майже 350 тисяч на капітальні ремонти асфальтного покриття вулиць Богуна і Придорожньої та провулку Озерний.

Загалом це більше 13,5 мільйона гривень.

У 2017 році за рахунок субвенцій державного бюджету Зазим’є отримало:

 • 1 585 тисяч гривень на реконструкцію дитячого навчального закладу на 464 місця;
 • 2 772 тисячі на придбання дитячого та спортивного майданчику для дошкільного та навчального закладу на 110 місць;
 • 9 мільйонів гривень додаткових коштів.

Це трохи менше 13,4 мільйона гривень.

Тобто протягом двох років за сприяння народного депутата Івана Крулька одне невелике село під Києвом, населення якого складає лише дві тисячі людей, отримало майже 27 мільйонів гривень дотацій з державного бюджету. Тому виникає питання: “Чому звичайне село під Києвом так щедро “засіяли” грошима?”

Відповідь на нього – у другій частині звіту депутата. У ній Крулько доповідає керівництву ВО “Батьківщина” про те, що громадяни Мадярчик Михайло Юлійовичта Мадярчик Андріана Володимирівна за період з 2014 по 2017 роки стали власниками 24-х земельних ділянок у Зазим’ї.

Зокрема, у 2014 році Михайло Мадярчик став орендатором ділянки прощею 10 952 кв. м. Право власності на тринадцять земельних ділянок (16 кв. м.) він отримав 7 вересня 2016 року. Також у вересні його дружина набула право власності на землю площею 600 кв. м., а сам Мадярчик – на 208 кв. м. та 4 107 кв. м. землі.

У грудні того ж року Михайло Юлійович став власником ще восьми земельних ділянок: 1 749, 3 795, 3 945, 299.7, 178, 123, 176 та 123 кв. м.

Побачивши скріни документів і велику кількість чисел у звіті Крулька, читач може припустити, що мова йде не про справжніх людей, а цифри – незрозуміла “арифметика”. І він помилиться.

За допомогою Google не важко з’ясувати, що Андріана Мадярчик – державний службовець. Працює вона старшим консультантом Управління забезпечення міжпарламентських зв’язків у Верховній Раді України.

Як держслужбовець, Андріана Володимирівна щороку заповнює електронну декларацію. І, о диво! Виявляється, в 2017-у році вона внесла в е-декларацію згадані у звіті Крулька відомості про отримання нею і її чоловіком земельних ділянок.

До речі, це не всі ділянки, які задекларувала дружина Мадярчика. Ми про них не згадуємо, оскільки концентруємо увагу тільки на земельних ділянках, зазначених в звіті соратника Тимошенко.

Крулько, Мадярчик, Максименко – дружба за розрахунком

Іван Крулько, як і Михайло Мадярчик, родом з міста Хуст, Закарпатської області. Про це вони зазначили на сторінках Facebook.

Звісно, дружба в онлайн ще не означає дружбу в офлайн. Але не у цьому випадку. Інтернет пам’ятає, як 3 грудня 2016 року Крулько разом з Мадярчикомвідкривали футбольний майданчик зі штучним покриттям у Зазим’ї. Той самий, на облаштування якого депутат добився виділення грошей.

Менше ніж через місяць після помпезного, як для невеликого села, відкриття стадіону, мабуть, “зовсім випадково” Мадярчик набув право власності на земельні ділянки, про які так само “зовсім випадково” згадав Крулько, коли надавав звіт керівництву партії.

Крулько і Мадярчик на відкритті стадіону в Зазим’ї

Олександр Мадярчик не просто колекціонер земельних ділянок. На орендованій у Зазимської сільської ради землі він зводить багатоквартирні житлові будинки. Договір оренди землі та довідка Броварської районної державної адміністрації про містобудівні умови цьому підтвердження.

Як ви вже, мабуть, здогадалися, Мадярчик будується на тій самій землі, про яку звітував Крулько. Справа в тому, що у документах про оренду і будівництво та у звіті  депутата згадується одна і та ж земельна ділянка, площа якої – 10 952 кв. м. Випадковість? Малоймовірно.

Зведенням багатоповерхівок займається ТОВ “КЕРУЮЧА КОМПАНІЯ “ДЕСНА РЕЗИДЕНС”. Якщо вірити сайту цієї юридичної особи, то наразі в житловому комплексі “Desna Residence” вже здані в експлуатацію три будинки, ще три – будуються.

У декларації Андріани Мадярчик вказано, що її чоловік лише на 50% володіє кампанією.

Хто володіє рештою 50%? Щоб дізнатися, зайдемо на сайт Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань міністерства юстиції та вб’ємо у пошук слова “ДЕСНА РЕЗИДЕНС”.

Як бачимо, інші власники юрособи – Максименко Сергій Дмитрович та Сідак Ганна Олександрівна.

Facebook стверджує, що Максименко і Крулько знайомі між собою.

А на сторінці Мадярчика можна навіть знайти його фотографії з Максименком. Що, впринципі, не дивно, адже вони – бізнес-партнери.

На фото Михайло Мадярчик з Сергієм Максименком

Куди цікавіші зв’язки Максименка з Крульком. Точніше – з його братом. Про них раніше вже писала преса.

На фото Михайло Мадярчик, Сергій Максименко та Василь Крулько

У 2008-му році брат депутата Василь Іванович Крулько взяв кредит у “АКБ “Базис” під заставу ділянки землі в селі Пухівка Броварського району. На ділянці він збудував будинок, а згодом отримав від сільради дозвіл на експлуатацію новобудови. Коли настав час повертати іпотеку, Василь Іванович переоформив землю на Сергія Максименка. Таким чином, родина депутата залишилася фактичним власником нерухомості.

Окрім ЗМІ, згадку про махінацію брата депутата можна знайти в офіційному реєстрісудових справ. 13 січня 2017 році в держбазі було зареєстроване провадження у зв’язку з позовом Торгівельної фірми “БІО-М” (банк міг продати фірмі право вимагати борг) проти Василя Крулька. Позивач вимагав стягнення з відповідача заборгованості за рахунок продажу предмету іпотеки. Сергій Максименко вказаний як третя особа, ймовірно, через те, що на той момент він де-юре був власником землі, яка належала Крульку.

Аби нікому в голову не закралася думка, що мова йде про вигадану ділянку, заглянемо в електронну декларацію Василя Івановича за 2016 рік. У ній згадується, що він є власником земельної ділянки (1 100 кв. м.) у Пухівці. Право власності на землю брат депутата отримав за рік до того, як взяв кредит на будівництво нерухомості.

У 2016 році, коли Іван Крулько сприяв виділенню “любому другу” земельних ділянок у Зазим’ї, Василь трудився на посаді директора департаменту Державного земельного кадастру в Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру – держоргані, який займається відведенням землі у приватну власність.

Наразі Василь Крулько вже не працює дерслужбовцем. Натомість, він переключився на партійну роботу – екс-чиновник очолює Голосіївську районну організацію ВО “Батьківщина” в м. Києві та приймає активну участь у житті політичної сили. Вочевидь, відкриття спортивного майданчика у Зазим’ї також входило у його обов’язки як активіста партії.

На питання кореспондента, чи допомагав він громаді Зазим’я отримати субвенції з держбюджету, депутат відповів, що нічого про це не знає. Від наступних питань Крулько втік у парламентську залу засідань.

Олег Виговський,  для ІНФОРМАТОРа

Більше ексклюзивних закарпатських новин читай у газеті «Закарпатські оголошення». ЗакарпатПост

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)