Найдовша сакурова алея Європи уже цієї весни може з’явитися в Хусті

Останні кілька років закарпатські міста активно змагаються за звання сакурової столиці України.

  • Золотце, читай газету «ЯСНО»!

Звісно, беззаперечним лідером є Ужгород. Але в цьому місті сакури ростуть уже історично, більше сотні років. Тож мова не про столицю Закарпаття.

У Хусті донедавна сакур було одиниці – хіба що старі дерева, висаджені ще чехами у 30-х роках, та й то більшість із них уже висохли через неналежний догляд.

Озеленювати місто сакурами першим взявся тодішній депутат обласної ради Степан Деркач. Він заклав на вулиці Волошина першу в Хусті сакурову алею. Вона стала унікальною окрасою міста, але є всього на 200 метрів коротшою за найдовшу сакурову алею України. Її довжина 1100 метрів.

Та в цьому році Хуст може стати рекордсменом не лише України, але й Європи.

Благодійна організація «Благодійний фонд Степана Деркача» має намір та вже закупила 400 саджанців сакур і планує на вулиці Львівській висадити нову алею японських вишень, довжина якої стане рекордною.

Із цим питанням група активістів (на фото) разом із агентом газети «ЯСНО» сьогодні завітала на прийом до міського голови Володимира Кащука, сподіваючись отримати підтримку. Мер пообіцяв посприяти, тож як розгортатимуться події далі, сайт МедіаХуст проінформує вас згодом. Більше унікальних новин про Хуст, область, Україну та світ читай у газеті «ЯСНО». Купи газету у кіоску або передплати на своїй поштіІндекс 76076 zakarpatpost.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)