“Я знаю, що 35 КамАЗу вже ся повезло… ділової деревини” Знову про вирубки на Замковій горі в Хусті. ФОТО. ВІДЕО

“А чому ви державну власність…”

  • Рекламуйся у газеті «Закарпатські оголошення»! Тел. 050 222 50 50

“А що я пан Кащук, чи депутати?”

“Депутати не давали добро!”

“Я знаю, що 35 КамАЗу вже ся повезло… ділової деревини”

Саме такий діалог виник між депутаткою Наталією Дубчак та одним із представників тих, хто вирізає ліс на Замковій горі у Хусті.

Аби послухати всю розмову, дивіться відео Наталії Дубчак, опубліковане на каналі “Підслухано Хуст” (для цього доскольте сторінку до кінця)

***

Усе почалося 19 січня, коли мешканка Хуста  побачила, як вирізають дерева на Замковій горі. Власне ця проблема існує вже кілька років, але бодай зимою ліс раніше не вирізали.

Для лісозаготівель, як правило, тут існує прикриття – здорові дерева нібито ідуть на дрова малозабезпеченим хустянам та учасникам бойових дій.

Торік інформатор газети «Закарпатські оголошення» навіть перевіряв документи у охоронця замкової гори. Він сам побажав викласти свою позицію з цього приводу. Офіційно – у нього усе законно, він нічого не робить самовільно. Процес такий, що людина пише звернення на адресу мерії з проханням виділити їй дрова. На це заступник міського голови виписує ордер і лише після цього для людини заготовляються дрова. Після цього замовник дає розписку, що деревину отримав. У його папці багато таких ордерів і розписок.

Але звідки на Замковій горі стільки деревини, якщо там росте здоровий ліс, який є легенями міста і він потрібний?!

За словами охоронця, там проводилася розчистка наслідків буревію, в результаті якого було повалено дерева. От тільки чи був у 2019 році в Хусті такий буревій, аби наробив такого величезного лиха!? Це вже компетенція не охоронця замку, а заступника мера, який під свою відповідальність видає ордери. Там стоїть його підпис, тобто юридично відповідальною особою є саме він. У всіх ордерах за минулий рік зазначена  дата буревію – 5 травня. Шукаємо прогноз погоди… і нам видає, що справді у цей день був дощ, але не гроза… і чи був у місті такий сильний буревій… аби повалив аж 50 дерев… питання залишимо без відповіді. Хай воно буде на совісті власне мерії, адже чомусь у попередні роки вітер «обходив боком» Замкову гору і ніколи не ламав там дерев!

Відтак ми поцікавились у охоронця, чи буде проводитись вирізка після того, як повалені буревієм дерева закінчаться.

«І все. Більше не буде рубатися», – сказав охоронець Замкової гори.

«Тобто, у 2020 році вирубок не буде?»

«Звичайно, що не буде. Хіба щось аварійне треба буде вирізати. Порушень бути не може!», – наголосив він.

Це було наприкінці минулого року. А 2020-й усе ж розпочався із лісозаготівель…

Але цього разу справа не в буревії…. а в будівництві дороги на замок. Усе почалося з публікації у соцмережі про те, що на Замковій горі в Хусті якось дивно посеред зими почалися вирубки. На пост зреагували активісти і швидко поширили його. Відтак підключитлися і депутати мерії Микола Аннишинець та Наталія Дубчак. Вони викликали правоохоронців.

«На місце рубки викликано працівників поліції, якими зафіксовано більше десятка зрубаних дубів, які в діаметрі стовбура становили від 50 см до 1 метра. Наразі поліцією встановлюються особи, які здійснювали рубку, правомірність цієї рубки та встановлюється куди поділися зрубані особливо цінні породи дерев»,  – йшлося у дописі спільности «Хуст – наш дім».

На повідомлення зреагували і в міській раді й пресслужба оприлюднила власну відповідь:

«Наразі стартувала робота з реалізації проєкту щодо реконструкції дороги, яка веде до руїн Хустського замку. Це спільний проєкт зі словаками, про це неодноразово повідомлялося на офіційному порталі міста і в місцевих ЗМІ. Для тих, хто не бачив, не чув і не читав є табло з паспортом об’єкта, що знаходиться у підніжжі Замкової гори, де все написано. Ознайомитися може кожен! Вся документація погоджена. А якщо для псевдо патріотів цього замало, то можуть прийти у міську раду і наочно ознайомитися з усіма дозвільними документами на реконструкцію дороги та вирубку дерев, яка передбачена цим самим проектом», – зазначено у публікації.

Однак залишається питання. Чому в Хусті раніше вирізали дерева на Замковій горі? Так, нова дорога потрібна, але якби ліс рубати почали лише зараз, ніхто б не робив галасу.

На публікацію сайту МедіаХуст відреагував і голова обласної ради. За його словами, словацький проект справді хороший, однак залишається питання, чи дерева дійсно потрібно вирізати. Також він пообіцяв особисто спостеріагати за реакцією правоохоронців. Однак за наявності відповідних папірців у мерії поліціанти нічого не зможуть зробити і традиційно закриють справу.

Відповів на допис і сам головний комунальник Хуста. Він зауважив, що вирізати повинні аж 300 (уявіть тільки!) дерев, але нібито виріжуть лише  60, які нависають над дорогою.

А хустянам усе ж варто бити на сполох і ні в якому разі не мовчати, бо якщо вони не оживляться, не робитимуть розголосу, ліс незабаром знищать і Замкова гора стане дійсно лисою. Не дарма ж у сецмережі нещодавно один із причетних до вирубок опублікував фото лисої гори чехословацького періоду і написав, що зараз вона саме такою повинна бути. Таким чином перевірялася реакція людей на те, як вони сприймають таку картину…

Тому аби не було самовільних вирубок у Хусті… не треба, а просто необхідно сформувати комісію із активних людей, які б контролювали вирубки під час зведення дороги і не були причетними до влади!!! І цього слід вимагати! У обов’язковому порядку!

Більше унікальних новин про Хуст та область читай у газеті «Закарпатські оголошення» згодом. Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс 23375. zakarpatpost.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)