У Хусті об’єкти нерухомості продадуть за безцінь, робочі місця не створюються, інвестори не залучаються

Як і чим живе Хуст зараз і як житиме на наступний рік?

Бюджет Хуста на 2019 рік становив у сумі 349 мільйонів, у тому числі доходи загального фонду бюджету міста майже 334 мільйони та доходи спеціального фонду – 15 з половиною мільйонів.

  • Знаходь роботу та працівників у газеті «Робота та навчання»! Тел. 050 222 50 50

Бюджет Хуста на 2020 рік становитиме 273 140 340 гривень, у тому числі доходи загального фонду бюджету міста 259 681 400 та доходи спеціального фонду  – 13 458 940.

Здавалося б, чому менше, адже в державі здорожчання всього. Однак бо державні гарантії по виплаті пільг, субсидій, державні допомоги сім’ям з дітьми перейшли на прямі виплати через державні цільові програми. Раніше ці кошти проходили через місцеві бюджети і штучно їх збільшували. Зараз трансфертів на місцях не буде. Виходить, матимемо фінансову дірку у  більше ніж 76 тисяч гривень.

Із чого планується поповнення бюджету?

13 мільйонів – кошти бюджету розвитку, які мерія планує отримати від продажу землі на аукціонах і майна, яке досі є у власності міста. Про це заявив міський голова  Володимир Кащук у інтерв’ю каналу М-студіо.

За словами ж депутатки Наталії Дубчак, об’єкти нерухомості, з продажу яких планується наповнювати бюджет у 2020 році планується продати за безцінь. Мова йде про дуже привабливі у плані бізнесу об’єкти:  готелю «Хуст» на вулиці Шухевича (Поперечній) площею 12,49,7 м.кв, що і є найбільш ласим шматком для декого, а також нежитлові  приміщення на Шухевича (Поперечній), де зараз знаходиться виконавча служба, нежитлового об’єкта у Кірешах, а також котельні на Київській набережній. За продаж цих об’єктів передбачено надходження до бюджету приблизно 2 мільйони гривень. Це, звісно, мізер, адже лише готель «Хуст»  можна продати, як мінімум, за 200 тисяч доларів, а це вже 4 мільйони 650 тисяч гривень.

Крім того, планується, що міська казна отримуватиме гроші з паркування автомобілів. На одній з останніх сесій міської ради навіть затвердили відділ по паркуванню. Тендер виграв депутат Василь Маханець. Саме він іще з трьома інспекторами здійснюватиме контроль.

Де ж паркуватимуться автомобілі?

Передбачається, що на ділянці Хустеця, який від ринку до місця, де зводиться нова адмінбудівля суду, яку прикриють бетонними плитами.

Коли це буде?

Наразі не відомо.

Чи буде порядок?

Дивлячись, які встановлять ціни на паркування. Якщо вони будуть захмарними, адже в Хусті на більшість послуг ціни набагато вищі, ніж в Ужгороді, і це ніхто не контролює, то водії шукатимуть і далі альтернативу.

Чи штрафуватимуть за паркування у інших місцях?

Поки немає муніципальної поліції – не завжди, бо звичайна поліція і без того має чим зайнятись.

Що буде позитивного?

Згідно з програмою «Обдаровані діти», учні заохочуватимуться краще вчитися. Цю пропозицію висунули окремі депутати і добре, що хоч цього разу більшість їх підтримала.

Якщо раніше переможців олімпіад отримували за 1-3 місця відповідно 2000, 1300, 800 гривень стипендії, зараз цю суму збільшено у 10 разів і вони отримуватимуть відповідно 20 000, 13 000 та 8 000 гривень.

Крім того, 100 тисяч гривень передбачено на «Програму регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами». Цю програму затвердили у зв’язку з чисельними зверненнями мешканців міста, а також дякуючи активістам, які особисто прийшли на сесію, її фінансування збільшили наполовину.

Чи планується створення нових робочих місць?

Передвиборча програма мера сильно опиралася на цей пункт. Планувалося, що завдяки іноземним інвесторам у місті відкриється чимало заводів. Зробилося небагато. Багато людей досі не мають роботи. Їдьте, хустяни, і далі в Чехію піднімати європейську економіку! Хустським чиновникам та політикам все одно, де заробляють люди. Вони не зацікавлені у створенні нових робочих місць у місті, у отриманні ними нормальних заробітних плат, а зарплата у нас (не лише в Хусті, але на території всієї Закарпатської області) станом на зараз дійсно найнижча в Україні. Їх цікавить не залучення іноземних інвестицій у регіон, а лише підписання різних договорів про співпрацю, яка заключається у поїздках і влаштуванні там фотосесій себе коханих.

Туризм

У Хусті немає навіть відділу туризму! Його має лише район. Туристи до Хуста їдуть лише завдяки тому, що поруч Шаян, а там санаторії та що гості самі знаходять інформацію про місто в Інтернеті. Міська рада у інших областях Хуст не рекламує!

Чому, для прикладу, у столичному метрополітені, у одному з найпрестижніших місць Києва у підземці можна побачити рекламу Трускавця? Це – місто з населенням усього 28 тисяч осіб, набагато менше за Хуст! А от реклами нашого міста ніде немає!

Просто там розуміють, що туристи – це процвітання громади, це – гроші, які вони залишають у місті, які можна використовувати на ремонт доріг, парки, сквери, озеленення, покращення інфраструктури, освітлення, підтримання будинків у належному стані.

Але в нас немає не те що зовнішньої – у інших областях, але навіть внутрішньої реклами. Де, скажімо, по місту ви бачили борди із написами: «Любімо Хуст!» «Хуст – найкращий», «Цінуй своє і працюй вдома».

Чому ж у  інших областях, скажімо, у Львові вчать людей любити своє. Там багато соціальної реклами навіть про те, щоб бути патріотами вітчизняної продукції, щоб працювати вдома,  а не за кордоном. Де ви таке бачили у Хусті? У нас хоч ніхто і не виганяє населення на заробітки, але й нічого не робиться для того, аби наші земляки  не їхали нікуди і працювали, навчалися та проживали у рідному краї.

Залучення іноземних інвестицій

Досі в цьому плані майже нічого не робилося. Хоча кадри в нас є хороші, потенціал людей великий, але іноземці бачать незацікавленість влади у співпраці. Виняток – новий проект угорців, які хочуть відновити «Соляний шлях» на Закарпатті і Хуст нібито виграв грант. Але за це потрібно дякувати не хустським чиновникам, а саме угорцям, адже туристична привабливість Закарпаття для них набагато цікавіша, ніж для самих закарпатських політиків та представників влади.

Читай унікальні новини про Ужгород та область у газеті «Закарпатські оголошення»

Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті

Індекс 23375

zakarpatpost.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)