13 грудня в Хусті пройде благодійний бал, де збиратимуть кошти на лікування онкохворих закарпатців

13 грудня у Хусті пройде благодійний бал на підтримку онкохворих.

Інформаційним партнером події виступає газета “ЯСНО“.

 • Читай газету «ЯСНО»! Живи на ЯСНОму боці!
 • Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс: 76076

До доброї справи активно долучаться волонтери з Мукачева, які дуже багато допомагають онкохворим дітям.

Немає більшого горя в родині, ніж хвора дитина.

У молодій родині Орисі та Василя Біроваш із Вишкова, що на Хустщині, сталося лихо – захворів маленький синочок.

У однорічному віці в нього діагностували рак нирки.

«У сина, коли він випорожнювався, ішла кров. Я не знала, що робити і звернулася до Хустської райлікарні, – каже Орися. –  Нас направили в Мукачево – до обласної дитячої лікарні. Там поставили страшний діагноз – рак нирки. Ці слова пролунали у вухах, наче страшний вирок. Я не відчувала землі під ногами, здавалося, що планета зійшла з орбіти… очі заливали сльози».

Біда ще і в тому, що в родини немає помочі ні від кого. Обоє батьків Василька – сироти і в страшну мить опинилися сам-на-сам зі страшним лихом.

«Лікування зараз дороге, а де взяти гроші… ми не мали. Справа в тому, що в нас троє дітей. Василько має шестирічного братика та п’ятирічну сестричку. Тому чоловікові весь цей час, поки я перебувала в лікарнях із малим,  довелося залишатися з двома старшими. Працювати ми фактично обоє не могли», – зізналася жінка.

Випробування тривали цілий рік. Трохи грошей зібрали у Вишкові люди, трохи в церкві…. але коштів все одно не вистачало і не вистачає.

У листопаді 2018 року Василькові зробили операцію в Києві у інституті раку. А після цього вже в Мукачеві він пройшов 10 блоків хіміотерапії.

Із жовтня хлопчик із мамою вдома. Але для того, аби він одужав, потрібна ще реабілітація, треба постійно приймати ліки, потрібне спеціальне харчування, навіть памперси. Зараз Василькові два роки. Сім’я намагається з усіх сил підтримувати сина, робить все можливе, аби він виріс здоровим і щасливим. Та коштів для повного зцілення не вистачає.

Тому в кого є можливість, просимо допомогти і переказати кошти на рахунок:

ПриватБанк

4149 4991 2903 3245

Біроваш Василь Васильович

Незабаром  Анюті має виповнитись 9 років… Але те, що за короткий час пережила ця мужня дівчинка, вистачило б на 10 життів.

Народилася вона 29 грудня 2010 року у селі Сокирниця Хустського району. Росла, як і інші діти, раділа життю, але тільки до 4 років.

Разом із однолітками пішла до першого класу, але відвідувати школу не могла, вчителі приходили навчати її додому, бо у 2015 році у Анюти Цьоки діагностували гостру лімфобластичну лейкемію.

«Що ми пережили за цей час – лише одному Богу відомо, – каже газеті «ЯСНО» мама дівчинки Галина. – Але донечка сильна і їй завжди понад усе на світі хотілося жити. Вона мріє малювати, стати художницею і ділитися з іншими власним теплом, передавати на полотні красу природи, квітів, навіть людських сердець… Увесь цей час нам було дуже складно, та нас постійно підтримували волонтери з Мукачева. Саме там у обласному дитячому онкогематологічному відділенні мені з донечкою доводилося проводити найбільше часу».

Дівчинка пройшла всі блоки хіміотерапії, але під час лікування захворіла ще й остеомелітом. Їй довелося  робили складну операцію на обидві ніжки і заново вчилася ходити.

Та, як кажуть, біда не приходить одна. Щойно організм тендітної дівчинки почав відновлюватись після виснажливого лікування, як грім серед ясного неба пролунало від лікарів страшне слово – «рецидив». Знову розпочалася боротьба – хіміотерапія з подальшою трансплантацією кістково мозку. Донором Анюти Цьоки виступив її рідний братик Юрко. Заради зцілення сестрички хлопчик був готовим на все, тому дуже радів, що хоч чимось може їй допомогти.

Зараз дівчинка на шляху до одужання, та їй щомісяця потрібно вводити дорогі препарати і для цього необхідні чималі кошти. Крім того, потрібна заміна тазостегнового суглоба  та операція з видалення грижі. У родини грошей на все не вистачає, адже лікується Анютка вже цілих чотири роки.

Ви можете допомогти дівчинці повернутися до повноцінного життя і здійснити її заповітну мрію, підтримавши її фінансово і переказавши кошти на рахунок мами:

ПриватБанк

4731219109558621

Галина Олександрівна  Цьока

Кожна жінка мріє про щастя материнства і про малесеньке щастя під серцем. Так було і з Яною Кут із Хуста. Але коли вона була на третьому місяці вагітності, їй поставили страшний діагноз – Лімфома Ходжкіна, це – рак лімфатичної системи.

Аби негайно почати лікування, медики запропонували молодій жінці перервати вагітність. Однак вона не погодилась і вирішила народжувати довгоочікувану дитину. Лише після появи на світ сина Яна почала активно лікуватися.

Малюкові зараз два роки і весь цей час його 29-річна мама бореться з раком.

Вона пройшла вже численні курси хіміотерапії, але щоб повністю одужати, потрібна пересадка кісткового мозку від нерідного донора та переливання крові. На жаль, в Україні такі операції не проводять. Провести пересадку погодилася турецька клініка, утім вартість її дуже висока. Для рідних така сума непосильна. До допомоги Яні підключаються рідні, друзі і навіть незнайомі люди.

Ви також можете підтримати хустянку, переказавши гроші на рахунок:

ПриватБанк

5168 7573 8753 6917

Яна Кубані (Кут)

Крім того, 13 грудня за сприяння Хустської міської ради та студентської молоді міста у Хусті пройде ІІІ зимовий благодійний бал, де збиратимуть кошти на реабілітацію онкохворих дітей.

Сподіваємося на вашу підтримку і милосердя!

Партнери Третього зимового благодійного балу:

 • готельно-розважальий комплекс «V&P» – Марина Лунченко
 • фонд фізичної реабілітації спорту та здоров’я – Анна Романенко
 • Агенція іноземних мов та перекладу “Solomon agency“– Наталія Рокосовик
 • Мережа фітнес-центрів «Viper Gym» Віталій Русин
 • Салон краси «Relax» – Віра Стойка
 • «Діадема» Олеся Келемен
 • «Coffee time» Конар Мирослава
 • «Chizay»
 • Медіа партнери: газета «Ясно», М-студіо, РТК-Хуст

Звертаємося до всіх, у кого є можливість стати частиною ВЕЛИКОЇ ДОБРОЇ СПРАВИ!

 • Важливо! Із цього тижня газета «НЕДІЛЯ» стала «ЯСНО»

zakarpatpost.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)