Чому в Україні померла дитина від коров’ячого молока

 

Багатьом відомо, що молочна продукція не настільки корисна, як про неї звикли говорити

Страшна звістка нещодавно облетіла Україну. У лікарню потрапив одномісячний хлопчик із села Гулівка Ковельського району. Медики констатували у нього клінічну смерть. Після тривалих реанімаційних заходів, дитина прийшла до тями, однак згодом померла. За словами матері, вона напоїла малюка сирим коров’ячим молоком.

Обкладинка свіжого номера газети «Ясно»

Саме це стало причиною непоправної втрати. Так чому коров’яче молоко, яке так радять пити бабусі вбило хлопчика? Відповідь на це питання і шукала газета «ЯСНО».

  • Читай газету «ЯСНО»! Живи на ЯСНОму боці!
  • Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс: 76076

Немовлята – діти людини, чи діти корови?

Колись дуже популярною була думка про те, що коров’яче молоко дуже корисне. У радянський час школярів навіть змушували пити його на другій перерві. Багато кого нудило, заливало сльозами, вивертало, однак перехилити склянку все одно змушували. Комусь удавалося уникнути тортур хитрістю, а хтось покірно виконував те, що від нього чекали.  Хоча це було, можна сказати, психологічним насиллям і у великої кількості тогочасних дітей на все життя після того з’явилася огида до молока.

Пити його чи не пити – про це ми поговоримо згодом. А тепер подумаємо, чи варто його давати у їжу немовлятам.

Дитячі педіатри наполегливо рекомендують не поїти коров’ячим молоком дітей до року.

Лікар Євген Комаровський пояснює, що концентрація кальцію та фосфору в коров’ячому молоці набагато вища, ніж у жіночому. А надлишок фосфору певним чином впливає на обмін речовин та організм може не накопичувати, а навпаки – втрачати кальцій.

Сучасна медична наука вважає, що незбиране коров’яче молоко не повинно використовуватися у харчування дітей до 1 року. І це – не бабусині міфи, не народна медицина, а офіційна позиція фахівців. У Європі його радять не пити до двох, а дехто навіть радить уникати тваринного молока аж до трьох років.

  • Важливо! Із цього тижня газета «НЕДІЛЯ» стала «ЯСНО»

zakarpatpost.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)