Від чого найчастіше помирають закарпатці

Багато закарпатців ведуть малорухливий спосіб життя, їдять нездорову їжу, страждає від ожиріння, а відтак – в них починаються проблеми з серцем. За офіційною статистикою, 680 тисяч дорослого населення Закарпаття, тобто 65 відсотків  наших земляків, хворіють на серцево-судинні захворювання.

Обкладинка свіжого номера газети «Неділя Закарпатські новини»

Тож що стає причиною такої страшної картини? Як вберегтися від хвороби? Що варто змінити у своєму житті, аби бути здоровим? Скільки в області щороку проводиться операцій на серці?

  • Читай газету «ЯСНО»! Живи на ЯСНОму боці!
  • Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс: 76076

Про це та інше ми говорили з заві­дувачем кардіохірургічним відділенням Закарпатського обласного клінічного кардіодиспансеру Павлом Лукачем.

– Які новації останнім часом впроваджуються у кардіоцентрі?

– У хірургічному відділенні було започатковано мініінвазивну хірургію аортального клапану, тобто розріз не всієї великої кістки, а лише невеликий – у межах 5-7 сантиметрів. Також разом з київськими колегами запроваджено ендоваскулярне лікування грудної аорти (імплантації всередину судини протеза, який перекриває слабку ділянку судини і ущільнює стінку аорти). Для того щоб робити щось більше, потрібні додаткові вкладення, обладнання, що наразі поки що фінансово неможливо.

– Щодо поганих звичок, не можна не згадати про цигарки. Загальновідомою тезою є те, що вони викликають рак легенів. Невже на судини смоли та інші компоненти не впливають негативно? 

– Куріння – дійсно страшна проблема. Практично 90 відсотків усіх наших прооперованих пацієнтів – курці. Куріння є одним з основних чинників, які спричиняють різні захворювання – від серцево-судинних до раку легень, ротової порожнини,  глотки, тобто усіх шляхів, через які проходить дим. Тут немає жодних виправдань курінню. З ним потрібно активно боротися.

Від чого найчастіше помирають закарпатці

– В Україні внаслідок серцево-судинних хвороб щороку помирають близько 420-430 тисяч осіб. Це – майже чотири Ужгороди. У чому причина?

– Основна причина – ішемічна хвороба серця та судинно-мозкові захворювання: інфаркти, інсульти та хвороби, які їм передують, або є їх наслідком.

Повний матеріал читай у газеті «НЕДІЛЯ/ЯСНО». Купи газету в кіоску, або передплати на своїй пошті.

  • Важливо! Із наступного тижня газета «НЕДІЛЯ» стає «ЯСНО»

zakarpatpost.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)