Охоронець Замкової гори розповів про вирубки в Хусті

У Хусті на Замковій горі очевидці не раз знімали і оприлюднювали, як звідти вивозять деревину.

  • Читай газету «ЯСНО»! Живи на ЯСНОму боці!
  • Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс: 76076

Ці фото і відео жваво обговорювалися і щоразу викликали жвавий резонанс.

Сайт МедіаХуст також неодноразово писав про вирубки і сьогодні до нас звернувся охоронець Замкової гори Іван Костю, який побажав викласти свою позицію з цього приводу.

За його словами, він нічого не робить самовільно. Процес такий, що людина пише звернення на адресу мерії з проханням виділити їй дрова. На це заступник міського голови Роман Щербан виписує ордер і лише після цього для людини заготовляються дрова. Після цього замовник дає розписку, що деревину отримав. У папці Івана Костю багато таких ордерів і розписок.

Але звідки на Замковій горі стільки деревини, якщо там росте здоровий ліс, який є легенями міста і він потрібний?!

За словами пана Івана, там проводиться розчистка наслідків буревію, в результаті якого було повалено дерева.

Чи був у цьому році в Хусті такий буревій? Це вже компетенція не охоронця замку, а заступника мера, який під свою відповідальність видає ордери. Там стоїть його підпис, тобто юридично відповідальною особою є саме він.

У всіх ордерах на цей рік стоїть дата буревію – 5 травня 2019 року.

Шукаємо прогноз погоди… і нам видає, що справді у цей день був дощ, але не гроза… і чи був у місті такий сильний буревій… аби повалив аж 50 дерев… питання залишимо без відповіді. Хай воно буде на совісті власне мерії.

«Я вже три роки є охоронцем Замкової гори, – каже Іван Костю. – Мою роботу перевіряють кожні півроку. Це – екологічна служба, комісія міської ради. Майже кожен другий день мене перевіряє Роман Іванович Щербан. Він особисто піднімається на гору, аби все оглянути. Ордер дають не мені, а конкретній людині, це все робить міська рада… а з ним ця людина підходить до мене. Це – категорія малозабезпечених, учасників АТО. Якщо людина не має засобів, хоч транспортувати деревину має власним коштом, тобто має відбуватися самовивезення, ми самі веземо їй дрова. крім того, ми щоразу все за собою прибираємо, забираємо кожну гілочку».

На запитання, як він конкретно знає, де можна рубати, а де ні Іван Костю відповів, що на місці працювала комісія, яка все й визначила.

«Є облік. Що було вивернуто буревієм, те зрубалося. Усе є в міській раді», – запевнив він.

Відтак ми поцікавились, чи буде проводитись вирізка після того, як повалені буревієм дерева закінчаться.

«І все. Більше не буде рубатися», – сказав охоронець Замкової гори.

«Тобто, на наступний рік вирубок не буде?»

«Звичайно, що не буде. Хіба щось аварійне треба буде вирізати. Порушень бути не може!», – наголосив Іван Костю.

Претензій власне до цієї людини у нас фактично немає, а от діяльність мерії обіцяємо читачам обов’язково проконтролювати.

zakarpatpost.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)