На Закарпатті перебуватимуть мощі Апостола Милосердя

Вікентій де Поль говорив, що простота є його переконанням. Він, імовірно, міг би додати ще і смиренність, якою він славився.

  • Читай газету «ЯСНО»! Живи на ЯСНОму боці!
  • Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс: 76076

Любов також могла б називатися його переконанням, оскільки він є Апостолом Милосердя. Бідні і нужденні були його людьми, хоча він також тісно і безпосередньо працював з дворянством і заможними верствами суспільства.

Він був енергійний до кінця свого життя, хоча він також був м’який і по-батьківськи ніжний, особливо щодо своїх Дочок і нужденних. Вирішивши слідувати безпосередньо за Провидінням Господнім, він здійснив більше, ніж ті, хто діяв в самовпевненому поспіху. Люди всього світу легко пізнають його, змальованого у присутності сиріт, каторжників і бідняків.

Він бажав вилікувати духовне убозтво людей через проповідування і катехизацію. Оскільки він витратив багато часу на те, щоб знайти духовну серцевину священства в своєму особистому житті, він був невпинний в своїй старанності надання допомоги братам-священикам в тому, щоб роздути полум’я із затухаючих вуглинок їх священицької ідентичності.

Католицький святий, засновник згромадження Отців Лазаристів і згромадження дочок милосердя Венсан де Поль (або Вікентій де Поль) народився 24 квітня 1581 року в селі неподалік від Дакса в бідній селянській родині.

Гасконь була в цей період одним з найбідніших регіонів Франції. Завдяки щасливому випадку і заступництву місцевого поміщика, що помітив неординарний розум хлопчика, Венсан зміг отримати загальну освіту в Даксі, потім вивчити богослов’я в Тулузі. В 1600 році висвячений на священика.

Під час однієї з поїздок на південь був узятий в полон берберами і відвезений в Туніс у рабство. В 1607 році був звільнений, але зміг повернутися на батьківщину лише в 1612 році, був призначений настоятелем невеликого приходу біля Парижа.

Сильний вплив на формування його поглядів зробило три особистих знайомства: зі знаменитим богословом кардиналом Берюлем, погляди якого дуже імпонували Венсану і який дуже допоміг молодому священикові в перший період його паризького життя; зі святим Франциска Сальського, а також з Корнелієм Янсеном, вчення якого, згодом відоме як янсенізм, Венсан не прийняв і надалі активно з ним боровся.

Протягом наступних 10 років виконував обов’язки капелана в родині знатного генерала Гонди, в чиїх володіннях постійно спілкувався з бідними селянами. Цей життєвий досвід сильно вплинув на нього, і вся подальша діяльність Венсана проходила під знаком допомоги хворим і бідним.

Другою важливою справою, якій св. Венсан присвятив життя, було підвищення морального рівня і рівня освіти священиків. У першій половині XVII століття у Франції занепад серед кліру був жахливим — багато священиків не вміли ні читати, ні писати, в монастирях традиції були забуті, дисципліна розхиталася, і поряд з невіглаством панувала відкрита аморальність.

У 1625 році св. Венсан заснував конгрегацію місіонерів або конгрегацію Отців Лазаристів (по імені монастиря св. Лазаря, де розташовувалася резиденція конгрегації). У 1633 році папа Урбан VIII затвердив її конституцію, і в тому ж році св. Венсан разом з герцогинею Луїзою де Маріяк створив конгрегацію дочок милосердя, головною справою якої стала допомога бідним, хворим, кинутим дітям і каторжникам.

Однією з головних заслуг святого Венсана є створення стрункої системи підготовки священиків: семінарії і семінарій. Роботою над створенням цієї системи у Франції він займався з 1626 року до самої смерті. Сам він заснував 18 семінарій і безліч шкіл. Система швидко поширилася на сусідні з Францією країни, що мало колосальне значення у поліпшенні рівня освіти кліру і його моральному вихованні.

Помер св. Венсан у 1660 році в Парижі. Папа Бенедикт XIII проголосив його блаженним 13 серпня 1729 року, а папа Климент XII канонізував 16 червня 1737 року. Мощі святого зберігаються в капелі, названій на його честь, на вулиці Севр в Парижі. День пам’яті у католицькій церкві – 27 вересня.

Мощі святого перебуватимуть в Ужгородському Кафедральному Соборі, Мукачівської Греко-Католицької Єпархії з 9 ранку 23 листопада до 19 години 24 листопада.

zakarpatpost.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)