Чому влада в Хусті закрита до людей, а у Верховній Раді приймаються недолугі закони

Хоча Україна й правова держава, та закони чесно виконуються далеко не всіма і не завжди. Крім того, далеко не всі закарпатці знають свої права й готові їх відстоювати.

  • ⇒ Подавайте оголошення у газету «Закарпатські оголошення» ⇒ 050 222-50-50

Однак деколи виникають ситуації, коли це робити необхідно. Тоді на допомогу приходять адвокати.

Тож як діяти, якщо людина потрапила в аварію, як вирішувати майнові спори, що робити, якщо просять хабар, як не стати жертвою рейдерських зазіхань і захистити бізнес, що робити, якщо страхова компанія відмовляється виплачувати компенсацію?

Про це та багато іншого під час наших «Недільних бесід» розповіла адвокатка Наталія ДУБЧАК.

Ви є депутатом Хустської міської ради, а жінок там небагато… Чи важко тендітній жінці протистояти стільком чоловікам, які мають іншу позицію?

Тут зовсім немає значення, це  жінка чи чоловік. У нашій фракції троє депутатів. Усі ми юристи зі значним досвідом у юриспруденції. На жаль, нас рідко коли чують, до нас рідко коли прислухаються. І це найбільше непокоїть.

Хустська міська рада є досить сильно закритою для громадськості. Діяльність не висвітлюється належним чином, люди не мають вільного доступу до рішень, вони не публікуються в Інтернеті, немає електронних петицій, як в Ужгороді чи Мукачеві. Що можете сказати з цього приводу?

У нас дійсно нічого подібного немає, немає ніяких петицій. Крім того, в нашій міській раді, якщо людина хоче зайти на сесію, придумали, що потрібно наперед писати заяву за певний час до проведення сесії, що дуже затратно за часом. Людині потрібно прийти написати заяву, забрати її, погодити, отримати резолюцію, а потім на саму сесію. Орган місцевого самоврядування має бути відкритим, мають бути всі онлайн записи сесій, опубліковані виступи на сайті міськради, щоб люди могли аналізувати виступ кожного депутата. У нас у міській раді є такі депутати, які за всю каденцію жодного разу не виступали, не висловлювали свою позицію з приводу якихось важливих питань. На мою думку, люди повинні бачити, хто діє в їхніх інтересах, а хто – навпаки. Але цього, як не прикро, домогтися не вдалося, бо ми не маємо більшості.

Часто депутати ухвалюють зовсім недолугі закони, а це позначається на житті країни. Як гадаєте, більшу частину парламентарів мають становити юристи та економісти, чи більше значення все ж мають особисті якості людини, а не фахові знання?

Однозначно, що  депутатами мають бути люди, які розуміються на законах. Інколи певні юридичні визначення, або навіть розділові знаки, прямо впливають на зміст норми закону. Навіть якщо  випускник юридичного факультету має диплом, але не працював із законами, не може зрозуміти, для чого в законі прописуються певні положення. Тільки той, хто не один, не два і не п’ять років працював із законом, може об’єктивно оцінити все. Для мене Верховна Рада – це таке поле бою, де депутати воюють із олігархами і де вони мали б захищати інтереси українців. А в нас там зараз найбагатші люди України і вони захищають інтереси не нас, а свого бізнесу.

Більше – читайте у свіжому номері газети “Неділя Закарпатські новини”

У продажу – від 19 липня.

zakarpatpost.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)