У Хусті нині обурені люди пікетували суд. ФОТОФАКТ

Сьогодні в Хусті відбувся суд над місцевим мешканцем, проти якого повстали учасники АТО.

Саме вони й пікетували адмінбудинок районного суду з вимогою, аби чоловік поніс покарання за злочини, за їхніми словами, скоєні ним у минулому.

«Ми прийшли, аби вирішити справу з людиною, за якою висить багато криміналу, – зазначив один із протестувальників Євген. – Але в суді це все тягнеться роками. Мова йде про побиття, зґвалтування та інші серйозні речі. А ще – він отримав посвідчення учасника війни і тінь після його недобрих вчинків паде і на нас. Хоча він ніколи не воював, та дехто прирівнює його до нас».

На протест зібралося близько 50 осіб. Більшість із них – саме учасники бойових дій, афганці, але були й жінки, які долучилися до акції.

«Ми б хотіли дізнатися, чому всі справи на стільки років пішли «в шафу», – наголосив один із організаторів зібрання Василь Мересій. – Тому прийшли, аби  взяти участь у засіданні, яке проходитиме у відкритому режимі».

Справді на 10.30 у Хустському районному суді мало відбутися слухання у справі Івана Бовкуна за злісну непокору поліції. Мова йшла про затримання його у стані алкогольного сп’яніння.

На суді Іван Бовкун заявив судді, що просить надати йому та його адвокату час для ознайомлення зі справою, тож суд перенісся.

Справді, адвоката на засіданні не було. Але рішення судді учасникам зібрання не сподобалося. Тому вони почали збирати підписи до Міністерства юстиції України з проханням взяти під контроль розслідування всіх справ.

Також АТОвці підняли питання про вилучення посвідчення учасника АТО від Івана Бовкуна, яке, за їхніми словами він має, хоча не воював, а виконував безпосередньо функцію будівництва фортифікаційних споруд, далеко від передової.

«Наразі потрібно зробити експертизу посвідчення, яка й встановить, підробляли його чи ні. Якщо документи підроблено, то людину, яка цим займалася, можна покарати за статтею 158 ч.3», – розповів заступник начальника Хустської поліції Михайло Ігнатко.

Слід зазначити, що з питання вилучення посвідчення від Івана Бовкуна хустські учасники бойових дій уже збиралися. 2 березня вони висунули цю вимогу правоохоронним органам під стінами районної ради, де провели мирне зібрання.

Тож сьогодні після судового засідання пікетувальники розійшлися, але обіцяли прийти на наступне слухання, яке відбудеться у кінці березня.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)