Як у Хусті піснями та танцями весну зустрічали

Весна – пора, коли все оновлюється, і життя вирує в найрізноманітніших його проявах. Це час для творчості, нових устремлінь, прагнень. Яскравим доповненням до такого піднесеного весняного настрою стала Школа мистецтв м. Хуст, де 26 лютого відбувся святковий концерт «Зустрічаймо весну». Музичні твори у виконанні вихованців школи чудово доповнювали атмосферу очікування весни, яка панувала не лише надворі, але й у залі.

Творча палітра концертних номерів, які представили учні, надзвичайно багатогранна. Справжнім дійством, утіленим у витонченому поєднанні музики, пластики, граційного танцю, став мюзикл «Дін-Дон», «Тьотя Поля», який виконали лауреати перших премій та гран-прі міжнародних, всеукраїнських конкурсів, молодша група дитячого зразкового хореографічного ансамблю «Хустяночка» (керівник – заслужений працівник культури України Ірина Гнепа). Неможливо не відзначити талановитий виступ солістки ансамблю – Гряділь Вероніки. Цей же колектив доповнив атмосферу феєричним та запальним духом танків «Танцюймо, Бойки» та «Гей, Маріко, подьіграти». Відрадно, що вихованці ансамблю «Хустяночка» під керівництвом Ірини Гнепи мають такі високі досягнення, зокрема й з двох останніх міжнародних фестивалів, у яких брали участь, «Яблуневий цвіт», «Осінній листопад» повернулися з першими преміями.

Гуцульський танець «Аркан» у блискучому виконанні такого юного, але дуже талановитого Даніеля Стойки зазвучав ніжним голосом скрипки (композиція прозвучала в аранжуванні Ярослава Стойки; викладач Оксана Нодь).Продовжила тривожити серця глядачів скрипка у виконанні ансамблю скрипалів, лауреатів обласних конкурсів (М. Керецман «Скакалочка», аранж. Віктора Чаусова, переклад для скрипки – Марія Ракушинець, концертмейстер КатерикаДікі).

Романтичним настроєм та незабутніми емоціями пройнялися глядачі під час виступу тріо саксофоністів у складі Вільяма Козуба, РувімаЮхимчука, Андрія Талпоша. Мелодійні звуки Р. Паулса «Довга дорога  в дюнах» (аранжування Віктора Чаусова)  у їхньому виконанні не залишили байдужим нікого (викладач Світла Січ, концертмейстер Леся Мітру).

Повітря, приправлене нотами кохання, продовжувало зачаровувати глядачів композицією «Намалюй мені ніч» (слова Петренка, муз. М. Скорика) у виконанні лауреата I премії Міжнародного фестивалю конкурсу «Ритми України» в м. Львів, вокального ансамблю «Даванті» (керівник Тетяна Коркуш).

Відділ духових інструментів представив публіці обробку Островського, В. Івасюка «Червона рута» у виконанні Михайла Колчара (викладач Артур Маслей, концертмейстер Ірина Порада). Прозвучав також чудовий вальс В. Петренка у виконанні Михайла Богости (викладач Володимир Грицько, концертмейстер Наталія Шимша).

Легку ноту невагомого, майже меланхолійного смутку внесла «Елегія» Ю. Щуровського у витонченому виконанні Кароліни Борис (викладач Леся Мітру).Філігранно відточеними звуками пролунав «Прелюд» Жданова у виконанні юної і талановитої Аліси Мотрошилової (викладач Тамара Нікітіна).

Театральний відділ був представлений монологами вихованців завідувача відділу Наталії Гержик. Також не можна обійти увагою і ведучу заходу – Наталію Сабадош.

Звичайно, таку мистецьку мозаїку не змогли б представити учні Школи мистецтв м. Хуст, якби вони не черпали натхнення у своїх же наставників. Адже запалити зірку до снаги тільки тому, хто і сам сяє.Підтвердженням цьому став виступ молодих та креативних викладачів відділу народних іструментів Павла Шманя та Олега Фрегана («Закарпатська в’язанка» М. Вігули).

Отож весна у нашому краї розпочинається з по-мистецькому прекрасних подій, які наснажують душу піднесеними мелодіями молодості, краси і кохання. Показово, що цю магію творчого польоту продемонстрували саме вихованці Школи мистецтв м. Хуст у тандемі зі своїми наставниками, адже саме за такою творчо активною молоддю – майбутнє!

Людмила ПОЛЯКОВА

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)