Чи знаєте ви, по скільки в Хусті продають китайські лічі

Лічі – продукт для України новий, але на своїй батьківщині дуже популярний. Вживали його ще у ІІ тисячолітті до нашої ери. Цей фрукт вважається одним із символів китайського народу.

Купити лічі в Хусті можна по 348 гривень за кілограм. На жаль, місць, де він продається не багато і його досі немає ні на ринку, ні в супермаркетах, лише в поодиноких маленьких магазинах.

У Індії лічі навивають плодами кохання, оскільки вони є чудовими афродизіаками.

Лічі має овальну або круглу форму, щільну шкірку червоного кольору з великою кількістю гострих горбків. У їжу використовується тільки м’якоть плоду, яка має желеподібну структуру, а за кольором і смаком нагадує чищений виноград білих сортів. Ростуть плоди на вічнозелених деревах у вигляді грон, які здалеку схожі на скупчення великої малини на гілці.

Фрукт цей дуже корисний. У його складі є вітаміни С, Н, Е, К, а також вітаміни групи В і різні мінерали: кальцій, калій, магній, сірка, хлор, натрій, фосфор. Цінний він великим вмістом нікотинової кислоти, яка перешкоджає розвитку атеросклерозу. Застосовують плоди при лікуванні гастритів, діабету, захворювань підшлункової залози і печінки, насіння – для зняття невралгічних болів. Фрукт допомагає також позбутися від збільшення лімфатичних вузлів.

Вже давно народні цілителі Таїланду і Китаю створюють власні рецепти лікування серйозних онкологічних захворювань на основі лічі, яке додають під час приготування відвару з лікарських трав.

Дуже популярний лічі й серед парфумерів, а також виробників тайської косметики по догляду за волоссям та шкірою.

zakarpatpost.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)