Як хустяни вшановували вшанували загиблих під час голодоморів

До заходів, присвячених вшануванню пам’яті про мільйоні українців, які загинули у часи голодоморів, долучилися й учні Хустської СШ №6.

Тут святкування щороку проходить неординарно. Креативний творчий молодий директор школи Тетяна Дуда щоразу придумує ексклюзивні флешмоби і зацікавлює учнів.

Сьогодні діти не просто запалили свічку пам’яті, але й виклали з лампадок хрест і вшанували полеглих хвилиною мовчання.

Учні запевнили, що усвідомлюють важливість події, тож долучитися до акції для них було справою честі.

Дійсно, діти це роблять за покликанням, а не для піару, як місцеві політики та чиновники. Вони щиро співчувають родинам тих, чиї предки полягли від час великої української трагедії.

А в Ужгороді з приводу пам’ятника жертвам Голодоморів триває війна громадськості з владою. Там вчора встановили потвору автора Ігоря Гречаника, який відзначився і в Хусті крилатим Шевченком, якого так і не полюбили хустяни до сьогоднішнього дня. При всій повазі до поета фотографуватися біля цього «архангела» не виникає бажання ні у місцевих, ні у туристів.
А проект жертвам голодомору замовила у 2016 році ОДА. Сам Геннадій Москаль протягом цього часу «бився в груди», що на виконання робіт перераховано 2,3 мільйони гривень. І це за таке страховисько! Та ще й із коштів платників податків!  Утім найбільша біда в тому, що насправді пам’ятник виявився зовсім не таким, який був у проекті, що власне і виграв конкурс. Це серед закарпатців викликало справжній шок.

Тож порівняно з Ужгородом Хуст вшановує чергову річницю трагедії мирно і без скандалів.

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)