На Хустщині з’їхалися гості з різних областей. Смакували хлібом духовним

25.09. в унікальному Народному музеї книги, що розташований у Копашнівській ЗОШ І-ІІІст., відбулися ПИСЬМЕННИЦЬКІ ЗУСТРІЧІ літераторів Всеукраїнського літоб’єднання “Письменники Бойківщини” (голова – Любов Рудавська-Вовк) та Хустського місьрайонного ЛМО “Верховинська плеяда” (голова – Василь Білич).

Гостей з різних куточків області зустріли хлібом-сіллю учні та дирекція школи, зазначаючи, що це визначна подія як для їхньої школи так і для села.

Творча зустріч розпочалась екскурсією у Народному музеї книги (чи не єдиному в Україні), яку люб’язно провів безпосередній ініціатор й організатор цієї унікальної літературної спадщини кандидат філологічних наук, доктор мистецтвознавства, етнограф-фольклорист Іван Хланта.

Слід зазначити, що експонати-книги закарпатських літераторів погруповані за районами проживання авторів та укладені у певній послідовності.

Окрім того, тут ви зможете знайти підшивку найпопулярніших закарпатських газетних видань, вироби із дерева народних умільців Копашнева, полотна художників “Митців Верховини”, народне вбрання тощо.

Друга частина зустрічі продовжилася у актовій залі школи, де письменники презентували власні творчі доробки перед учнівською аудиторією.

Модератор дійства поет Василь Білич, голова Закарпатського осередку “Письменники Бойківщини”, розповів про Всеукраїнську спілку, до складу якої входять письменники, журналісти, науковці, митці з 11-ти областей України та з-за кордону, відмітивши, що дане об’єднання має на меті підтримувати українську літературу, всіляко її популяризувати не тільки по всій території нашої держави, а й далеко за її межами, зокрема, в україномовній діаспорі.

У продовження розповіді, письменниця Олеся Чепелюк презентувала 6-ту антологію спілчан під символічною назвою “Голосом трембіти”.

Це видання приурочено 15-річчю від дня заснування Всеукраїнського літературного об’єднання “Письменники Бойківщини”.

До нього увійшли поезії, пісні, художня проза, публіцистичні та історичні розвідки, біографічні нариси, світлини митців, учасників популярних фольклорних ансамблів тощо. Закарпаття в антології представляють 9 літераторів, зокрема: поети – Василь Білич (Хуст), Олена Пекар (Ужгород), Маріанна Салай-Пак (Ужгородщина), Василь Малета (Міжгірщина), із Тячівщини: Юлія Драгун, Марія Грицан, Анна Розман; прозаїки – Іван Хланта (Ужгород), Олеся Чепелюк (Хуст).

Опісля письменники коротенько познайомили присутніх зі своїми творчими доробками, які залишили на згадку у музеї та бібліотеці школи. На зустріч завітали також поважні гості: методист хустського РМК Олена Андьол, доктор педагогічних наук Марія Жабляк, подружжя Василь та Христина Шкробинці, які внесли немалу лепту в розвиткок літературно-мистецького життя краю.

Як зізнались учні під час зустрічі, вони вперше мали змогу побувати на презентації одразу стількох митців красного слова, відмітивши для себе книги, за якими одразу після уроків поспішатимуть до шкільної бібліотеки.

Хочеться побажати нашій багатій на таланти Срібній Землі розквіту, процвітання та поповнення новими виданнями книжкових полиць Народного музею книги, який повинен відвідати кожен закарпатець (і не тільки).

ОЛЕСЯ ЧЕПЕЛЮК

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)