Чудеса міста над Тисою. Хуст туристичний

Історики сперечаються стосовно точної дати заснування міста, яке на сьогодні увійшло до “7 чудес України”. Але перші згадки про Хуст датовані 1090 роком, коли король Ласло Святий розпорядився побудувати на горі вулканічного походження замок-фортецю, щоб захищати шляхи до соляних копалень Солотвина, пише Турінформ Закарпаття.

Панорама замку міста Хуст, фото Саболч Бунда

Будівництво тривало понад сотню років, не одне століття Хустський замок залишався неприступним для загарбників з усіх усюд. Вистоявши під натиском монгольських, татарських, австрійських військ, Хустський замок не пережив гроз 1776 і 1798 років, коли від ударів блискавки в порохову вежу сталися сильні вибухи, пожежі зруйнували значну частину укріплень. У серпні 1799 року римо-католицька громада Хуста одержала дозвіл розібрати східну частину замку. Будівельні матеріали використали для спорудження римо-католицького костелу Святої Анни, який сьогодні є окрасою центру міста. Про замок нагадують також дзвін та годинник, який уцілів після пожежі. А ще в цьому храмі знаходиться унікальний сентолтар – святий вівтар, який виготовлений у Туреччині із золота.

Ще одна пам’ятка сивої давнини в Хусті – Реформатська церква, колишній Єлизаветинський костел 13 ст. Про її оборонне значення нагадують міцні мури навколо споруди.

Фото: Реформатський храм, місто Хуст

Та Хуст славиться не лише діючими християнськими храмами. Поблизу ринку знаходиться синагога, перші документальні згадки про яку датовані 1878 роком.

Фото: приміщення синагоги міста Хуст

Цікава архітектура, венеційські розписи та старовинні книги – це все збереглося завдяки старанням юдейської громади та небайдужих хустян. На інформаційному стенді біля синагоги вказано телефон, за яким туристи можуть домовитись про відвідування.

Хуст – це і трагічні сторінки історії минулого століття. Саме Хусту на короткий час судилося стати столицею самостійної держави -Карпатської України. Повернувши в центрі біля Кафедрального собору Кирила і Мефодія, по вулиці Карпатської України туристи можуть дійти до Хустської спеціалізованої школи I-III ступенів N1 імені Августина Волошина. Саме тут у березні 1939 року на Соймі Карпатської України було проголошено незалежність нової держави. Школа знаходиться в унікальному “чеському містечку”, яке зводилось у 20-х роках минулого століття й отримало назву “Масарикова колонія” (від прізвища тодішнього президента Чехословаччини).

Але Хуст – це не лише пам’ятки історії (про яку детальніше можна довідатись у місцевому краєзавчому музеї поблизу міської ради, по дорозі на Замкову гору) й архітектури. Піднявшись на Замкову гору, ви побачите не лише руїни колишньої неприступної фортеці, а й чудові краєвиди.

Хуст – це місто унікальних рослин. У квітні вулиця Волошина кидає виклик Ужгороду й Мукачеву, адже зацвітають сакури. А ще в Хусті ледь не в кожному дворі магнолії…

Фото: фонтан у місті Хуст

Хуст береже свої давні таємниці і започатковує традиції творчих фестивалів. Хуст пригощає запашною кавою й солодощами численних кав’ярень, смачною (і відносно недорогою) кухнею кафе і ресторанів. Тут можна знайти житло на будь-який гаманець у готелях і хостелах. Завітайте в Хуст!

Олена Севостьянчик

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)