Між Хустом і Виноградовом: як хустяни шукали третій кут трикутника

Коли для мелодії недостатньо семи нот, під вправними пальцями маестро створюється музика… Коли художнику не вистачає основних кольорів, він, змішуючи фарби, видобуває цілу палітру відтінків – і з’являється картина. Коли думці стає затісно в літерах, вона гуртує навколо себе слова – і народжується поезія…

Три мистецькі стихії в уособленні поетес із Виноградова – Валентини Костьо, Здени Тесличко, Світлани Кедик – 20 травня в Хустській міській бібліотеці поєднались в геометричному вимірі з презентацією свого творчого дітища – збірника поезій “Трикутник”.

Як стверджують самі авторки доробку, “Трикутник” – це трилогія трьох незалежних жінок – кардинально різних у стилі письма, але об’єднаних поетичним шармом”. Й справді, кожна з поетес є неповторною та цілком індивідуальною особистістю. Валентина Костьо – художниця – майстерно встеляє в поетичних рядках епітети, ніби вимальовуючи пензлем все нові й нові етюди, насичуює їх мальовничими метафорами. Світлана Кедик вразила наскрізь проникливою й напрочуд глибокою лірикою, поезіями в прозі, роздумами та есе. Її творчість вибудована на натяках, символах, які так і хочеться розгадати, пізнавши їхню сутність. Здена Тесличко, музикант за фахом, витончено облаштовує як у поетичних рядках, так і в прозових замальовках, сюжеті піраміди, які тримають у напрузі до останнього, від чого стають ще більше інтригуючими та захоплюючими.

У повітрі нависла пауза, читацька зала затамувала подих як тільки поетеса-музикант разом із чарівною донечкою Златкою торкнулися в чотири руки клавіш фортепіано. Старовинна кельтська мелодія, в аранжуванні пані Здени, та “Пісня про рушник”, без перебільшення, заполонила хустян у всепоглинаючому музично-поетичному “трикутнику”, який не залишив байдужим жодного із присутніх.

Отож, всі бажаючі відчути гостроту кутів та витонченість шарму виноградівського “Трикутника”, мають змогу відшукати його на полицях Хустської міської бібліотеки.

Олеся Чепелюк, заст.голови ЛМО “Верховинська плеяда”, письменниця, драматург

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)