Як хустські пластуни 106-річчя скаутського руху відзначили

17 квітня хустські пластуни зібралися на урочистий захід в приміщенні Хустського краєзнавчого музею з нагоди 106 річниці заснування цієї скаутської молодіжної організації. Крім пластунів, в заході взяли учать учні місцевих шкіл та студенти.

Ініціаторами та організаторами ексклюзивного заходу виступив колектив Хустського краєзнавчого музею. Розпочався захід урочисто із гімну пластунів. Урочисто відкрив захід в.о.директора Хустського краєзнавчого музею Борис Прокопів, ознайомив коротко всіх присутніх із історією заснування пласту на Україні. Були проведені цікаві конкурси та анкетування, в яких взяли участь всі бажаючі.

Гостями заходу стали голова Закарпатського обласного осередку Пласту-НСОУ Андрій Ребрик, головний пластун Хуста, старшина станиці “Хуст” Юрій Сарваді, Іштван Удут – старший пластун. На завершення заходу науковий працівник музею Віталій Петрусь зазначив, що юні пластуни брали активну участь у війнах за незалежність УНР та ЗУНР .

Пласт – це найстаріша скаутська організація на Україні, яка діє також в багатьох країнах світу та об’єднує пластунів України з пластунами української діаспори. Маємо надію, що ця зустріч стане традиційною у буде відзначатися щорічно. Активні пластуни Хуста були відзначені подяками управління культури, молоді та спорту Хустської міської ради, а всі дітки отримали символічні подарунки та незабутні враження від зустрічі.

Віталій ПЕТРУСЬ

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)