Хуст відвідав міністр інфраструктури Володимир Омелян

Сьогодні в рамках робочої поїздки Закарпаття відвідав міністр інфраструктури Володимир Омелян, який побував у трьох містах області, аби визначити перспективи розвитку регіональних аеропортів, а також проінспектував стан доріг міжнародного та місцевого значення.

Перше місто, яке прийняло високопосадовця, став Хуст. Тут голова Закарпатської облради Михайло Рівіс разом з народним депутатом Верховної Ради України Валерієм Лунченком, обласним обранцем Мирославом Білецьким, мером Хуста Володимиром Кащуком та директором  департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства ОДА Едуардом Маляром продемонстрували урядовцю кілька можливих варіантів будівництва нового аеропорту поблизу міста. Але на початку зустрічі господарі не оминули меморіальний парк «Красне поле», де трагічно загинули молоді січовики. Підійшовши до пам’ятного хреста, всі схилили голови, віддавши шану героям Карпатської України.

Відповідаючи на запитання журналістів про перспективу розбудови дорожньої інфраструктури краю, міністр наголосив, що найважливішим для регіону є ремонт траси Київ-Чоп: «Наразі ремонт дороги Київ-Чоп є пріоритетним для Закарпатської області. Цього року буде спрямовано понад 430 млн гривень на її відновлення. Також на виконання ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах місцевого значення та комунальної власності буде спрямовано фінансування обсягом 218,7 млн. грн. Крім того, Укравтодором погоджено відповідний перелік об’єктів в рамках митного експерименту на фактичну суму коштів, що наразі обліковується на рахунку Закарпатської ОДА, – 100 млн. грн. Тобто, цьогоріч ми маємо гарантованого фінансування у розмірі понад 840 млн гривень, що майже на третину більше, ніж минулого року», – підкреслив очільник Міністерства.

– Субвенція, в першу чергу, повинна піти на виконання ремонтних робіт за маршрутним принципом – поєднати якісним дорожнім полотном районні центри, – наголосив Володимир Омелян, додавши: – Цього року ми розпочнемо ремонтні роботи за угорські кредитні кошти, в квітні буде оголошено відповідний тендер. У рамках кредиту плануються збудувати об’їзну навколо міста Берегово, відремонтувати автошлях Дяково-Берегове-Мукачево».

Також пан Омелян підкреслив, що 2017 року в Закарпатській області  було проведено ремонтних робіт на суму 670 млн гривень: «Враховуючи, що Закарпатська область межує одразу з чотирма європейськими країнами, має стратегічне значення з точки зору міжнародних транспортних коридорів, а також враховуючи потребу області  у відновленні мостів, яких майже 400, то цього фінансування недостатньо. Ми запустили Дорожній фонд, успішно провели децентралізацію Укравтодору, зберегли митний експеримент на цей рік і будемо відстоювати, щоб на потреби області було спрямовано не менше 4 млрд гривень. Тоді і громадяни, і водії відчують значні зміни», – резюмував міністр.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)