Хустяни дізналися про таємниці боліт Закарпаття

Цими днями до Хустського НВК №1 завітала провідний фахівець з екологічної освіти Карпатського біосферного заповідника Олена Ігнатко. Вона розповіла учням про збереження природних ресурсів, багатств нашого краю, про угіддя Закарпатської області (Атак-Боржавське, Долина нарцисів, печера Дружба, Чорне багно).

За її словами, 2 лютого 1971 року була прийнята Рамсарська конвенція, яка має ціль зберігати і раціонально використовувати природні блага.

«Водно-болотні угіддя – наш природній захист від впливу стихійних лих. Вони діють як природні водосховища, акумулюючи і зберігаючи дощові та талі води, запобігають повеням, протягом посушливих періодів “віддають воду” і затримують початок посухи, це природнє місце проживання для водоплавних тварин, рослин. Тривожний факт – вчені підрахували, що з 1900 року 64% водно-болотних угідь зникли через діяльність людини. Втрата ВБУ може завдати непоправної шкоди». На думку експерта ООН з питань водно-болотних угідь Д. Леса, болота і плавні виконують функції «нирок» на Землі. Збиток, заподіяний нашій водно-болотній системі, позбавить її можливості виконувати свою роль системи очищення, – наголосила гостя. –  Ми знаємо, якщо наші нирки перестануть працювати, ми помремо. Точно так само і з водно-болотними угіддями. Якщо вони зникнуть, Земля загине», – застерігає Д. Лес. Але ми можемо вберегти наші водні багатства, якщо кожен з нас докладатиме для цього зусиль. Не забруднювати водойми, сортувати побутові відходи, економно та раціонально використовувати воду, очищати території ВБУ – все це сприятиме для збереження нашої планети».

Закріпили отримані знання дев’ятикласники разом із класним керівником Олександрою Сідей розгадуванням кросворду і в якості подарунків отримали на згадку магніти та інформаційні карти Карпатського біосферного заповідника.

Олександра СІДЕЙ

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)