Заримована бесіда. Мукачівці говорили з хустянами мовою лірики

Затишного недільного вечора на запрошення ЛМО “Верховинська плеяда” до Хустської центральної міської бібліотеки завітало Мукачівське літературне об’єднання «Рідне слово».

“Члени нашої спілки пишуть і читають на багатьох мовах світу, багато з поетів відносяться до різних етнічних культур”, – зазначає голова об’єднання поетеса Тетяна Рибар – Член Національної спілки письменників України.

Надзвичайно різними тематично, жанрово та емоційно видалися гості, але від того не менш проникливими та вражаючими. Володимир Маслов – голова Всеукраїнського конгресу літераторів, автор 3-х поетичних збірок – дещо по-філофськи розкрив бачення світу цього крізь призму ілюзій та реальності.

Художниця і поетеса Наталя Рибар – Член асоціації німців України – надихається осінньою порою, тому її поетичний доробок розфарбований здебільшого жовтогарячою палітрою відтінків художнього слова.

Поезії Алли Желонкіної наповнені казковістю й серйозністю водночас, по-дитячому залюблені, дещо наївні, проте по-дорослому глибокі. Це й не дивно, адже починала свій творчий шлях пані Алла саме як дитяча поетеса.

Марія Іваниця – Лауреат літературої премї Ю.Мейгеша – заполонила присутніх не тільки глибоким змістом поезій, а й артистичністю їх прочитання. Віриться, що її ніжний спів зуміє розтопити навіть найчерствіше серце.

Валентина Кушнір – авторка пісні “Повертайся живим”, яку виконує її донька співачка Тетяна Кушнір, захопила увагу слухачів як гуморесками і байками на злобу дня, так і серйозними притчевими поезіями.

Гізелла Лімбах – поетеса, перекладачка. Презентувала власні творіння українською та угорською мовами. Справжнім відкриттям для хустян став поет і бард Валентин Черніков, левова частина творів якого присвячена жінкам, а чарівний голос змушує забувати про буденність.

На завершення виступу Тетяна Рибар познайомила присутніх зі своєю творчістю, прочитавши декілька поезій на закарпатському діалекті.

Під кінець зустрічі спонтанно організувався поетичний батл між гостями та господарями літ.об’єднань, що додало зустрічі неабиякого шарму. Віриться, що подібні письменницькі діалоги сприятимуть популяризації творчості літераторів рідного краю, а також надихатимуть на створення спільних мистецьких проектів.

Олеся Чепелюк, письменниця, драматург, член ЛМО “Верховинська плеяда”

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)