АНОНС. Валерій Лунченко: Батько хотів, щоб я став великим спортсменом

Нардеп від Закарпаття розповів газеті «Наш Хуст» про своїх дочок, дружину, любов до Хуста та свою роботу у Верховній Раді

Останнім часом Хуст перетворився на ошатне європейське містечко, де віє затишком і комфортом, де хочеться бувати, де  з кожним роком стає більше цікавих місць, пише газета «Наш Хуст».

Звичайно, у місті є й чимало проблем. Але  їх можна вирішити.

Обкладинка свіжого номера газети «Наш Хуст»

Тож  чим живе Хуст сьогодні і що планується зробити у 2018 році, як залучити інвестиції, покращити інфраструктуру, побудувати європейські дороги. Про це та інше ми поговорили з народним депутатом України Валерієм ЛУНЧЕНКОМ.

Пане Валерію, впродовж останніх кількох років місто інтенсивно розвивається. Зроблено дійсно багато. Особливо це кидається в очі на тлі того, що протягом років тут був період застою. Хоча Ужгород, Мукачево та навіть маленький Тячів у ті часи хоч трохи, але реконструювалися…  Які найважливіші віхи у плані осучаснення Хуста можете виділити? Які плани на найближчу перспективу?

Дійсно, останнім часом спостерігається позитивна динаміка щодо розвитку нашого міста. Тут зіграли роль кілька ключових факторів. Одним з основних є бюджетна децентралізація, завдяки якій міста залишають на своїх рахунках надходження від податків, що дає можливість використовувати ці кошти для модернізації інфраструктурних об’єктів. Це стосується не тільки Хуста, але й усіх міст України. Додатковим стимулом стало і докладання моїх зусиль, як народного депутата, із залученням до співпраці Фонду соціально-економічного розвитку, який уже третій рік поспіль допомагає нашому місту. У 2017 році ми залучили Фонд й до розвитку району і в наступні роки плануємо продовжити співпрацю. Чому працюю задля блага Хуста? Бо я тут народися, тут проживає моя родина, тут планую жити й надалі. Що ми зробили за цей відносно короткий проміжок часу? Передусім, реконструювали центральну частину міста із частковим фінансуванням через різні фонди, парк відпочинку, вулицю Івана Франка. Більш пересічні  вулиці відзначати не буду.

На майбутнє першочергово хочеться зробити акцент на чотирьох стратегічно важливих об’єктах. Це – завершення реконструкції стадіону, де наразі проходить капітальний ремонт, будинку культури, який став театром, вулиці Львівської, а також другої черги берегоукріплення Хустеця на ділянці від міськрайонного суду до місця, де річка впадає в Тису. Останній проект теж дуже дороговартісний і на його на реалізацію потрібно близько 60 мільйонів гривень. Тобто, якщо він втілюватиметься в життя виключно за кошти міського бюджету, то решту всіх інших робіт потрібно буде заморозити. Утім сподіваємось на додаткове фінансування. Наразі ведемо перемовини з міністром екології щодо часткового залучення коштів Міністерства, а також Фонду регіонального розвитку та соціально-економічного фонду. Утім, гадаю, роботи потрібно починати тоді, коли є впевненість у тому, що об’єкт не стане довгобудом, тобто його реалізація не розтягнеться на роки.

Що ж стосується капітального ремонту Львівської, то у кінці вулиці буде розбудовуватися новий мікрорайон. Тому потрібно завчасно подбати про водовідведення, каналізаційну мережу, інші комунікації. Отже, вартість об’єкту теж чимала – близько 90 мільйонів гривень. Тому ми прийняли рішення, що розбиватимемо ремонтні роботи на кілька етапів, перший з яких включатиме реконструкцію ділянки від Духновича до повороту на Тімірязєва. Тож першочергово плануємо справитися саме з цим відрізком вулиці.

Будинок культури у 2018 році також буде в центрі уваги. Зараз маємо розроблений Львівськими архітекторами гарний проект і я бачу в ньому багато цікавих європейських елементів сучасної архітектури. Маємо на меті залучити на фінансування ремонтних робіт  кошти Державного фонду регіонального розвитку у обсязі 27 мільйонів гривень.

Коли закінчиться ремонт на стадіоні, які дороги відремонтують у 2018-му, що чекає на театр, чи дочекається залізничний вокзал реконструкції, який пам’ятник встановлять у Хусті?

Про це та інше читайте у свіжому номері газети «Наш Хуст».

У продажу з 12 січня.

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)