Яким був 2017 рік для Хуста

Газета «Наш Хуст» підлила підсумки, що було зроблено у 2017 і що буде зроблено у 2018 році

Перед закінченням чи на початку року прийнято підбивати підсумки, аналізувати пройдений шлях. Тож газета «Наш Хуст» також зробила огляд  найважливіших подій, що були у місті в 2017-му.

ТОП-подією року, на жаль, була негативна – резонансне вбивство дітьми рідної матері. Здавалося б, зловмисників затримано, злочин розкрито і про нього можна забути.

Проте головну причину звірячого вчинку так і не усунено. У нашому суспільстві, як і в традиційній медицині, прийнято ліквідовувати симптоми, а не джерела і першопричини проблеми.

Наркоманія в місті над Тисою як і була, так і залишається. Більше того, її жертвами стає все більше неповнолітніх.

І найгірше, що освітяни гарячково у всьому звинувачують виключно батьків та самих дітей, а свою частку провини (адже продавалися речовини біля навчального закладу) вперто не хочуть визнавати.

Єдиним позитивним аспектом у цьому питанні є те, що в Хустській спеціалізованій школі №3, де навчалася дівчина-наркоманка,  наразі встановлені аналогові камери. Чотири – у коридорах поблизу входів і виходів, одна – в актовій залі. Директор каже, що свого часу вирішили їх встановити, аби було легше спостерігати за порядком. Новий проект у рамках «Smart city» передбачає відеонагляд з вулиці по всьому периметру школи. Проект розроблений, експертизу пройшов, наразі оголошено тендер. Загальна вартість – близько 20 тисяч умовних одиниць. Наступною школою, де встановлять систему відеоспостереження, стане п’ята. Цей проект теж розроблений, на черзі – експертиза.

Утім були в місті  й приємні події. Триває реконструкція стадіону і цьогоріч було справді багато зроблено.

Роботи проводяться за кошти Державного (в тому числі з фонду регіонального розвитку) та міського бюджетів.

На майбутньому спорткоплексі модернізують трибуни, встановлюють сучасне електронне табло, проводять дренаж і систему зрошення основного поля і прокладають атлетичні доріжки. Там є вже запасне поле зі штучним покриттям, побудовані чотири спортивні майданчики (три волейбольні і один гандбольний), проводиться освітлення, а також триває реконструкція адміністративного корпусу.

Крім того, завершили будівництво санвузлів та виконали інші земляні роботи із правого боку  стадіону.

Після завершення всього цього, а фініш ремонту планується на наступний рік, хустянам обіцяють, що  «Карпати» стануть одним із найкращих споткомлексів Західної України, тут на найвищому рівні можна буде проводити не тільки загальноукраїнські, але й міжнародні змагання.

Чи не найбільш позитивним у цьому році для Хуста було отримання самодіяльним театром імені Всеволода Майданного статусу Закарпатського обласного театру драми та комедії. Це високе звання місту дісталося завдяки тому, що голова ОДА Геннадій Москаль відібрав його в мукачівських театралів.

Наразі колишній будинок культури може гордо називатися театром. Хоча на будівлю ще чекає серйозний ремонт.

За два роки будинок культури  обіцяють перетворити на справжній театр із гарним фойє та глядацькою залою. Ремонтні роботи фінансуватимуться з міського бюджету та Державного фонду регіонального розвитку, а утримуватиметься театр, як і раніше, з обласного бюджету. Акторська трупа по штату складатиметься з 26 осіб, частково вона вже сформована і працює з великим азартом.

Ще одним приємним аспектом можна назвати реконструкцію кількох вулиць. На жаль, далеко не всіх, що потребують невідкладного ремонту. Частину дорожніх артерій, як кажуть на Закарпатті, «розтеребили і лишили». Хоча мерія прозвітувала про те, що впродовж року вдалося відремонтувати 15 вулиць і витратити на це близько 35-ти млн. грн.

Відрадно також, що вперше за всю історію Хуста в місті запроваджено відкриті екскурсії. Проводяться вони професійними екскурсоводами та туризмовзнавцями з Ужгорода та Мукачева.  Такі заходи давно на часі і вони дозволять краянам більше дізнатися про минуле рідного населеного пункту.

Хустська молодь у 2017-му теж не пасла задніх, стала ще більш активною. І це тішить. Студенти починають проводити цікаві розважальні та благодійні заходи. Зокрема, нещодавно пройшов Перший зимовий бал на підтримку хворої дівчинки, яка потребує операції. На ньому було зібрано 52 тисячі гривень. Гроші студрада передала рідним дитини.

Ще однією радісною новацією є залізнична – введення в графік руху поїздів щоденного рейсу «Киів-Солотвино», який курсує через Хуст і сполучає наше місто зі столицею.

З іншого боку, якихось надто масштабних робіт у місті у 2017 році не проводилося.

Хустяни досі так і не отримали довгообіцяну муніципальну поліцію, яка б стежила за дотриманням порядку. Не проводиться в місті і належна робота із залучення туристів. Немає відповідної стратегії розвитку туристичної інфраструктури, навіть управління туризму на відміну від району, до сьогодні так і  не створено.  Ми маємо чому повчитись у цьому плані від Велятина та Вишкова, які реалізовують чимало проектів у сфері рекреації та туризму.

Хочеться звернути увагу на ще одну деталь. Як же гарно почався 2017  рік. Одразу після півночі мешканці міста мали можливість вперше побачити підсвічені мури старовинного замку. Це радувало, вселяло надію в те, що до міста дійсно хлине потік візитерів. Тим більше, що після перемоги в конкурсі «Сім чудес України» хустяни  дуже чекали на гостей. Колись мерія обіцяла навіть запустити фунікулер із парку до вершини гори, говорилося про ремонт дороги, яка знаходиться в жахливому стані. Проте  дива не трапилось. Крім того, у питанні підсвічення фасадів Хуст давно пасе задніх в області. Крім власне замку у місті, на відміну від Ужгорода та Мукачева, не підсвічено нічого. Навіть новорічна ілюмінація є дуже вбогою, гірляндами оздоблено лише вулиці Поперечну, Рєпіна, територію біля ярмарку та міст через річку Ріка при в’їзді в місто.

А в обласному центрі підсвічено і мости, і будівлі в історичній частині, і адмінустанови,  і пам’ятники. Цього Хусту також дуже не вистачає. Та й вуличне освітлення теж потребує реконструкції. Хоч воно і є, але лампи не економні і світять слабо.

Бракує місту над Тисою і притулку для тварин. Зараз волонтери саме активно обговорюють це питання і шукають вихід із ситуації, що склалася.

Утім загалом минулий рік, приніс кожному з нас і випробування, і приємні моменти. Таким він був і для Хуста. Тож не будемо згадувати про погане. Сподіваємось, що всі недоліки у 2018 році буде усунено, а проблемні питання – вирішено.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)