13-річна закарпатська школярка намалювала Чинадіївський замок у 3D техніці

Цими днями юна художниця з Хуста презентувала широкому загалу перший творчий доробок із 16 робіт.

Усе в житті починається з маленької дитячої мрії і в кожного з нас вони свої. Даніелла Вакару ще задовго до того, як навчилася писати, взяла до рук пензля і намалювала своє перше несміливе бажання. Спочатку то були фантастичні квіти, тваринки, кумедні герої мультфільмів, улюблені мама з татом, а згодом її роботи ставали все більш довершеними і кращими. Тому батьки вирішили віддати дочку до спеціалізованої школи №6 на відділення образотворчого мистецтва.

Зараз Данілка навчається вже у сьомому класі, експериментує з техніками і кольором, створює і пейзажі, і натюрморти, і філософські роботи.

«Влітку ми поїхали на море. Там донечка пірнала з аквалангом і побачила цікавий підводний світ. Побачене її так надихнуло, що невдовзі вона намалювала одну з побачених рибок», – розповідає газеті «Наш Хуст» мама маленької художниці Тетяна.

«Нещодавно ми на вихідних побували у Чинадіївському замку, хотіли показати дитині красу і велич минулих часів, адже вона повинна знати історію рідного краю. Даніелка фотографувала палац на телефон, милувалася просторими кімнатами, роздивлялася роботи митців, якими оздоблено зали, – каже батько дівчинки Михайло. – А вдома вона взяла до рук полотно, фарби і почала відтворювати замок. Невдовзі вийшла досить велика за розміром гарна картина».

Справді, Даніелла Вакару закарбовує у вічності незвичні моменти. Її роботи оригінальні і видно, що у школярки творчий підхід до всього. Сама майстриня пензля поки що не знає точно, ким стане в майбутньому, але мріє про професію пластичного хірурга, однак малювати  в перспективі обіцяє все одно.

«Переважно творю тоді, коли є натхнення, – зізнається вона. – Деколи малюю щодня, а часом можу не брати до рук фарби і тиждень-два. Найчастіше працюю в акварельній техніці, десь три роки тому  навчилася малювати маслом. Хочу подякувати за підтримку своїм рідним та за науку вчителям Тетяні Йосипівні Цюпко, Едіті Іванівні Пашко, Ользі Василівні П’ятаєвій, Марині Олександрівні Гриб та Ользі Петрівні Теребешій. Вони дають мені все те, що потрібно для заняття  живописом».

А з нагоди відкриття виставки творчість талановитої вихованки представила гостям, колективу та учням директор школи Інеса Іванівна Чернянчук. Вона зауважила, що семикласниця справді здібна, що її творчість варта уваги і підкреслила, що шлях до успіху завжди лежить через наполегливість та роботу над собою.

Попереду в Даніелли Вакару ще багато виставок, багато нових робіт і нових здобутків. Головне, що її розуміють і підтримують рідні й що вона сама хоче вдосконалюватись та пізнавати світ, що  пише хронологію життя за допомогою фарб.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)