Хустяни просять владу збудувати про притулок для тварин

Цими днями ініціативна  група мешканців міста звернулася до мерії з проханням збудувати або виділити місце для зведення притулку. При цьому вони звертають увагу на те, що більшість тварин не є вакцинованими.

Збирають підписи під листом у центральній міській бібліотеці (вулиця Рєпіна, 3). Підписатися під зверненням може кожен.

Слід  зазначити, що в тому, що вулицями блукають зграї тварин-бехатченків винні не собаки, а люди. Часто господарі викидають чотирилапого, що набрид їм абиде. Крім того, у Хусті  ніхто не стерилізує собак, не дає їм протизаплідних препаратів, тож небажаного приплоду не уникнути. У той же час нещодавно місто облетіла трагічна звістка про те, що в мікрорайоні Жайворонкової мисливець серед білого дня відстрілював бродячих собак. До  відповідальності його, звісно, ніхто не притягнув. Більше того, у спальному районі, де завжди гуляє багато дітей, він міг відучити в людину. Непоодинокими в місті над Тисою є й отруєння чотирилапих безхатченків… За це в нас також ніхто нікого не карає… навіть не займається розслідуванням подібних злочинів.

За неофіційними даними, у місті над Тисою вештається близько трьох сотень собак, у яких немає даху над головами.  До такого сусідства наші краяни ставляться по-різному: хтось вважає, що тварин потрібно  знищувати  у будь-який спосіб, а хтось – навпаки, власним коштом лікує їх, приносить їжу. Інколи мешканці багатоповерхівок складаються грошима і стерилізують собак, які живуть у дворі. Добрі люди час від часу підгодовують нещасних голодних  чотирилапих. Та все одно, гуманними вчинками кількох  добропорядних людей проблема не вирішується.

Однозначно – потрібен притулок.

До речі, 7 квітня 2013 року в Ужгороді було підписано Меморандум з міським головами Ужгорода, Мукачева та Хуста з питань регулювання чисельності безпритульних собак. Метою документу було узгодження дій приватної, громадської та владної ініціативи щодо вирішення проблеми утримання безпритульних тварин та забезпечення виконання Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Згідно з Меморандумом, собак мали відловлювати гуманними способами, лікувати, стерилізувати і тільки у випадку, якщо тварина хвора або небезпечна  для суспільства, шляхом ін’єкції проводити евтаназію. У міській раді запевняли, що всі документи майже готові і земельну ділянку, на якій повинні розмістити «новий дім» для безпритульних тварин вже виділено.  Минуло чотири роки…. В Ужгороді відтоді є «Барбос», у Мукачеві – аж два притулки, а в Хусті – жодного.

Більше того,  у місті на будівництво подібного закладу не передбачено кошів, а ділянку, яка давно чекала на господаря, за словами волонтерів, зараз їм у мерії обіцяють віддати лише у тимчасове користування.

Тож невже Хуст так і не матиме приміщення для безпритульних тварин…

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)