У Хусті все менше укладають шлюбів і все частіше закохані живуть на віру

Осінь – пора весіль і… пік шлюбного туризму. Хоч поєднують серця закохані переважно у рідних населених пунктах, та виїзні церемонії також набувають усе більшої популярності. Крім того, наші краяни теж нерідко відправляються «відгуляти» найважливішу в житті подію у далекі мандри.

Та й закони зараз цьому останнім часом неабияк сприяють. По-перше, на законодавчому рівні відмінили штампи у паспортах і тепер молодятам видаються лише свідоцтва про реєстрацію шлюбів. По-друге, зараз можна одружитися за добу і цією послугою хоч і не в Хусті, а в Ужгороді вже встигли скористатися і наші земляки. По-третє, оскільки в нашому краї наразі діє ще один пілотний проект, віднедавна можна подавати заяву як на укладення шлюбу, так і на реєстрацію народження дитини, смерті, зміни прізвища або розлучення… не виходячи з дому. Для цього, правда, потрібно мати електронний підпис.

Закарпатська земля надихає на кохання

За словами начальника відділу РДАЦСу Хустського райвідділу юстиції Оксани Росохи, за шість місяців цього року у місті над Тисою зареєстровано 339 шлюбів (99 – із Хуста та 240 – із району). До речі, протягом 2016 року було зареєстровано 835 шлюбів. Це трохи менше, ніж у 2015-му, коли одружилися 962 краян. А в 2014 році Хустським РАЦСом було укладено взагалі 985 шлюбів. Зараз почали оформляти стосунки дещо рідше, багато пар живуть, як кажуть, на віру.

Щодо іноземців, то з ними наші дівчата також охоче створюють родини. «Якщо торік хустянки обирали собі супутників життя переважно серед німців, угорців та росіян, ще раніше шукали чоловіків серед канадців та американців, то тепер було укладено кілька шлюбів із угорцями та громадянами РФ», – розповіла газеті «Наш Хуст» пані Оксана.

Дивно, але при одруженні наших земляків із представниками інших країн, святкують урочисту подію найчастіше або в Хусті, або у обох країнах почергово.

Марк із Чехії зі своєю хустською дружиною познайомився через Інтернет. Нещодавно вони одружилися і для весілля обрали рідне місто Оксани.

«Мені дуже подобається Закарпаття. Тут дуже романтично, всюди мальовнича природа. Я кілька разів був у Хусті, мені сподобалася архітектура, старовинні вулиці, чеський квартал, який хоч і занедбаний, але в ньому витає дух моєї Батьківщини. Я щасливий, що на рушничок щастя ми стали саме тут, – заявив наречений. – Після церемонії, до речі, ми відправилися в турне усією Європою. Добре, що в Україні запрацював безвіз і особливих якихось документів дружині для подорожі не потрібно було».

Щодо місць, у які хустяни найчастіше відправляються під час весільних подорожей, переважають архітектурні пам’ятки та заміські виїзди на лоно природи.

«Здебільшого для фотосесій мешканці міста обирають середмістя та оновлений парк відпочинку, а деякі відчайдухи –   навіть Замкову гору, – ділиться думками фотограф Олексій Федорчук. – Звісно, весною у фаворі Долина нарцисів. У той же час нерідко молодята їдуть у подорож до обласного центру, відвідують Ужгородський, Невицький, Мукачівський замки, Шаян, Виноградово.

Утім найбільш приємно, що до міста над Тисою останнім часом поєднувати руки і серця почали приїжджати і закохані з інших областей. І вабить їх Закарпаття, передусім, мальовничими краєвидами та неординарним колоритом.

«У нас часто одружуються наречені з Тячівського району. Бувають також пари з Запорізької, Тернопільської, Харківської областей, навіть із Києва. І це тішить, адже наш край стає привабливим у плані весільного туризму», – наголошує начальниця Хустського РАЦСу.

За обручкою –   до Греції

Однак самі містяни полюбляють не лише гучно святкувати радість одруження вдома, але й окремі з них відправляються ставати на рушничок щастя, чи ж то хоча б у весільну подорож – за моря-океани…

Найбільшою популярністю серед наших земляків користується пристрасна Італія. Не менш до снаги нашим молодятам і романтична Венеція.

«Мама в мене вже десять років працює у Римі. Тож логічно, що святкувати важливу подію ми відправилися до неї. У Італії потужна діаспора заробітчан, тому гостей на нашому святі було кілька сотень. На щастя, дружина не була проти, – розповідає Василь Юськів. – Вдома з друзями зробили «другу серію» одруження, офіційно оформили стосунки. Тож було добре і цікаво всім».

У тренді серед краян і Париж, який вважається столицею кохання.

«На Ейфелевій вежі Андрій мені розповів про почуття. Ми товаришували два роки, але про якісь сосунки й мови не могло бути. До Франції поїхали разом з туристичною групою, тож я навіть не підозрювала, що на мене чекає приємний сюрприз. Шлюб зареєстрували ми у рідному місті, а відсвяткували на Драгобраті. У подорож же поїхали до Єгипту, здійснивши таке собі шлюбне турне, – зізнається містянка Олеся Ковтун».

Серед країн, які приваблюють хустян у плані проведення весілля, у тренді також Чехія, Угорщина, Польща, Болгарія, Бразилія, Швеція та Греція. Щоправда, задоволення таке не з дешевих.

Як запевняють самі ж наречені, застілля на 15 осіб із усім сервісом у Афінах коштує до 35 тисяч доларів.

У той же час неабияк тішить, що Закарпаття у плані проведення шлюбних церемоній стає все більш популярним серед мешканців інших областей.

Як розповіли газеті «Наш Хуст» молодята Ірина та Віктор із Донецька, які відгуляли своє свято в одному з місцевих ресторанів, тут вони відчувають не просто себе у цілковитій безпеці, а прямісінько у серці Європи, та й мають можливість отримати цілий спектр справді якісних послуг, а одночасно – насолодитись відпочинком у Карпатах.

Марина АЛДОН, газета “Наш Хуст”, екслюзивно для mediakhust.net

 

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)