Коли Хустський залізничний вокзал перестане відлякувати пасажирів?

Нещодавно газета «Наш Хуст» писала про Малу залізничну станцію в Хусті.

Якщо на ній не всі поїзди зупиняються, то Велика станція є своєрідною брамою до населеного пункту.

Від неї справді віє якась дорожня романтика, але не тільки… ще й сморід, запах екскрементів, алкоголю, цигарок і гнилих овочів.

Наразі сміття там не дуже багато. Хоча, звісно, є. Але територію більш-менш прибрано.

Проте старовинна будівля розсипається на очах. Вона, навіть якщо офіційно і не вважається аварійною, то цегла та штукатурка, що осипаються із фасаду, можуть будь-якої миті когось травмувати.

На все, що спромоглася Львівська залізниця за всі роки – торік змінила покрівлю на будівлі.

Обкладинка свіжого номера газети «Наш Хуст».

Тож що бачать наші гості, вперше потрапляючи до Хуста і чи захочуть вони повернутися сюди знову?

Двоповерховий занедбаний «Колізей» дивиться в очі якось загрозливо.

Двері нагадують вхід у старозаповітний Ноїв ковчег. Вікна, також архаїчні, полуплені, брудні. На фасаді місцями немає штукатурки, зі стін стирчать цеглини, зусібіч видніються ржаві труби… Зали для продажу квитків та очікування трухлявим «дизайном» навіюють огиду на подорожуючих. Привокзальна площа також далека від ідеалу.

 

Багато хто з краян справедливо нарікає на те, що споруда десятиліттями руйнується. Теоретично проведенням ремонтів мали б займатися представники установи з сусідньої області, яким власне станція «Хуст» і підпорядковується. Однак цього вони не роблять. Хоча Львівський залізничний вокзал вважається одним з найкращих у Європі… Так чому ж у закарпатському Хусті будівля має розсипатися, мов карточний будиночок… і нікому до неї немає справи?! До речі, востаннє косметичний ремонт приміщення, зведеного  у 30-ті роки минулого сторіччя проводили два десятиліття тому… і чому керівник установи не клопоче перед своїм начальством про ремонт вокзалу?

Тож доки наші краяни очікуватимуть потяги в таких спартанських умовах? Невже доки цегла когось не травмує, адміністрація закладу не зверне уваги на занедбане приміщення? Гадаю, відповідальним особам залізниці не завадило б прислухатися до зауважень пасажирів та зробити відповідні висновки, адже як хустяни, так і гості міста заслуговують на кращу якість залізничних послуг… і на приведений до ладу затишний сучасний вокзал. Адже скільки лише гостей приїжджає в оздоровниці Шаяна та у велятинські термальні басейни.

Тим часом потяги, що курсують через місто також далекі від ідеалу. Тільки протягом кількох останніх місяців два з них загорілися. Один – у Хусті, інший – між Стеблівкою та Сокирницею.

А там часом у травні до Хуста почав курсувати новий потяг «Київ-Хуст».

Звісно, це добре, але столичні гості, що прибувають  ним  до закарпатського містечка та курортних місць району, не приховують огиди від вокзалу.

«Як може бути у найбільш західному куточку держави, неподалік від кордону з Європою така розруха. Здається, тут не закінчилася ще навіть Перша світова війна», – каже киянка Олеся  Романенко. – У залі, де містяться каси немає жодного стільчика, коли черга, стареньким ніде присісти.  Зал очікування такий, ніби там щойно пройшло монголо-татарське іго.  Перед входом навіть бруківки немає».

Походжаючи пероном і роздивляючись відвалену штукатурку вокзального «обличчя», ми зустрічали і туриста з Вінниці.

«Мене давно не дивують занедбані провінційні вокзали. Проте від містечка, що знаходиться в такому мальовничому краї, чекав чогось більшого, – зізнався Микола Прилипко. – Ця споруда ніби з минулої епохи. Вона зовсім не вписується у архітектуру міста. Крім того, довкола незатишно».

«Квитки постійно дорожчають, залізниця заробляє непогані гроші, а сервіс не покращується, – долучається до розмови мешканка міста над Тисою Єва Попович, – Особисто мені навіть страшно заходити в приміщення, щоб купити квиток. Підлога там, здається, ось-ось провалиться».

Гадаю, відповідальним особам залізниці не завадило б прислухатися до зауважень, зробити висновки, бо зовнішній вигляд вокзалу не тільки не приваблює гостей райцентру, а відлякує навіть самих хустян…

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)