Ласло Гайду презентував хустянам свою арт-лабораторію

Цими днями у галереї народного творчого об’єднання «Митець Верховини» відкрилася персональна виставка члена Національної спілки художників України Ласло Гайду.

В експозиції представлено 43 роботи, створені починаючи з 1962 року до сьогодні. Серед полотен – як ранні автопортрети, так і  зовсім нові абстрактні композиції, пейзажі, сюрреалізм, натюрморти, портрети.

Загалом у доробку митця вже більше сорока десятків виставок, у тому числі як в різних містах в України, так і в Росії, Чехії, Словаччині, Угорщині, Німеччині, Франції, США. Значну частину творчої палітри  живописця становлять твори монументальної об’ємно-просторової пластики, виконані для  громадських інтер’єрів, які досі оздоблюють фасади крамниць, лікарень та дозвіллєвих центрів у багатьох населених пунктах Закарпаття. Його пензлю притаманна естетичність в найрізноманітніших знаково-асоціативних проекціях. Митець дивує нестандартним мисленням, прагненням дійти до суті нешаблонними шляхами.

Як зізнається сам Ласло Гайду, більшість робіт, представлених на виставці, нові. Проте показав він краянам і ранні твори, адже в них також передано частинку душі автора, його настрій на певному творчому етапі, емоції та багатий внутрішній світ.

Чільне місце серед робіт художника посідає й релігійна тематика та іконопис, а також філософські мотиви, живописні роздуми про нетлінне і вічне, про земне і небесне.

На відкритті виставки друзі, знайомі та колеги майстра пензля  відзначали надзвичайну плідність та величезний творчий потенціал митця, говорили про його сміливі і головне – вдалі експерименти з тематикою та кольорами.

«Живопис – це своєрідний релакс для душі. Тому хочеться, аби хустяни отримали естетичне задоволення від доторку до мистецтва і хоч на мить забули про політику, сіру буденність та щоденну суєту»,- розповів газеті «Наш Хуст»  Ласло Гайду.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)