Продовження історії з Хустським пологовим. Вину намагаються перекласти на реаніматолога, гінеколога не покарано

Візит Ольги Фреймут до Хуста наробив чимало галасу і налякав багатьох. Інспекторка перевіряла все, але пологовому будинку відвела особливу увагу.

Що ж вона там виявила?

Умови, далекі від ідеалу.

Саме в медичну установу хустяни запрошували її через соцмережі.

Хоч смертей породілль у місті над Тисою раніше не було, але траплялися випадки, коли помирали немовлята.

Жінки наввипередки також розповідали про неможливість помитися і відсутність елементарного комфорту.

Тим часом Фреймут, як раніше писала газета “Наш Хуст”  виявила і торгівлю вживаними речами, що недопустимо в лікарській установі.

Загалом пологовий будинок справив на столичну інспекторку  далеко не найкраще враження і в результаті отримав «чорну мітку» – «Ганьба міста», а за рейтингом, яким оцінюються показники добробуту – від нуля до двох, медицину в Хусті тоді було оцінено в нуль балів.

«Там жінки лежать на ліжках із пружинами, які ще були за Сталіна. Це – жахливо. Матраци теж старі, білизна заслуговує кращого… А це ж лікарня! Води немає, жінки миють руки спартанськими методами: одна ллє воду в долоні іншої, – заявила пані Ольга. – А таргани – взагалі тема окремої розмови. Крім того, ми ще знайшли цілу Долину голок… та шприців».

Одразу після зйомок чиновники на ремонт пологового пообіцяли виділити кошти. Але їх медзаклад так і не отримав.

Ремонт зробили, щоправда, косметичний… і то власними силами.

Відтак у закладі фактично нічого не змінилося.

А 29 червня у Хустському пологовому сталася трагедія – померла тридцятирічна мешканка Копашнева.

Зі слів завідувача Михайла Канчія, причиною став розрив матки.

«Раніше в неї було двоє передчасних пологів, одну дитину вона втратила. Ця вагітність була доношеною. Через п’ять годин після поступлення, о  16.05, жінка народила живу дівчинку, вагою 3кг 300гр. Через годину після пологів породіллі стало погано і вона втратила свідомість. Її у важкому стані перевели до реанімаційного відділення. У неї був слабкий пульс, низький артеріальний тиск. Це свідчило про крововтрату. Породіллю негайно прооперували», – заявив пан Михайло.

Під час оперативного втручання і виявили, що в жінки – неповний розрив стінки матки в ділянці судинного пучка. Саме це і спричинило масивну крововтрату та привело нещасну до шокового стану, а згодом і стало причиною смерті.

Матку жінці видалили, кровотечу спинили, але життя не врятували.

Лікарі кажуть, що були безсилими і зробили все можливе.

Серце молодої матері зупинилося не на операційному столі, а вже в реанімаційному відділенні.

Щодо дитини, то вона з’явилася на світ нездоровою, з асфіксією і її було поміщено в кювез. Наразі немовля повністю обстежують і готуються відправити до Мукачівської обласної дитячої лікарні на дообстеження. Лікування вона отримує і перебуває під цілодобовим наглядом відповідних фахівців.

А що стосується смерті копашнівчанки, то лікарі після розголосу в Інтернеті скликали термінову нараду, на якій обговорювали як діяти і що казати…

За інформацією  прокуратури за фактом наразі проводяться першочергові слідчі дії. Залучено експерта та призначено всі необхідні експертизи.

Провадження розпочато за статтею за неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником, що карається позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Те, що молодого лікаря, який приймав пологи покарають – звучить доволі сумнівно, адже в нас не притягають до відповідальності й за інші злочини, скажімо, за хабарництво (як у справах із міськими головами, їхніми заступниками та іншими високопосадовцями). А різні види матеріальних винагород  здебільшого в грошовому еквіваленті  в медичних колах дійсно процвітає. Без грошей мало котра жінка наважиться не те що народжувати, а прийти на плановий огляд.

До речі, аналогічний випадок трапився днями і в Ужгороді. Померла породілля, яка мала народити двійню.

Начальник управління охорони здоров’я Ужгородської міськради Василь Решетар зазначив, що померла поступила у перинатальний центр з екстрагенітальною патологією.

Отже, на цьому історія не закінчилася. Із чоловіком покійної Олександром Довганичем зв’язався журналіст lviv.ua.

—  Дружина прийшла до лікаря з плановим візитом. До того сумлінно ходила на всі призначені аналізи, процедури, — розповідає Олександр. —  Це були її  треті пологи, попередні рази народжувала без ускладнень.

Два тижні перед тим лікар Безручко пропонував зробити укол і викликати пологи, бо матка, мовляв, на два пальці відкрита.  Жінка відмовилася. А того фатального дня погодилася і подзвонила, що через 20 хвилин буде народжувати. Тоді чув її востаннє…

Жінка народила сама.  Як свідчать записи,  народила о 17.10 та 40 хвилин лежала у родовому залі з температурою,  стікаючи кров’ю.

Ось як прокоментував трагедію один лікар, який був присутній вже під час реанімації жінки: «Померла вона через халатність лікаря, який приймав пологи. Народила сама, але лікар або передозував стимулятор, або видавлював дитину з матки нашвидкуруч, і матка не витримала та розірвалася, оскільки породілля мала проблеми з маткою ще при другій вагітності. Не вживши жодних заходів, лікар залишив її в родзалі без нагляду. У жінки почалася велика крововтрата, і їй стало погано. Її відправили в реанімацію, лише коли почала скаржитися на серце. Лікар-реаніматолог старався купірувати приступ, але це  не допомагало. Серце боліло через велику втрату крові. Коли породіллі стало ще гірше, її взяли в операційну, де  майже чотири години тривала операція з видалення матки. Зараз лікарі намагаються списати все на реаніматолога. Хоча жінку вже ледве живу вивезли з операційної…».

Олександр Довганич вважає, що лікар перебував у стані наркотичного сп’яніння, про що написав відповідну заяву у поліцію. Однак там їй ходу не дали. Окрім того, чоловік стверджує, що у цього медика за час його роботи померло при пологах 11 новонароджених. За словами чоловіка, попри те, що лікар відсторонений від роботи на час слідства, він продовжує працювати і приходить у пологовий будинок, як  каже, «у приватних справах». Акушерку, яка допомагала лікарю  того фатального дня, також з роботи не звільнили.

—  У лікарні всі поводяться так, ніби нічого надзвичайного не сталося. А сам Олександр Безручко після смерті моєї дружини навіть не підійшов до рідні, ходив коридорами і посміхався, — каже згорьований чоловік.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)