Михайло Рівіс у епіцентрі скандалу… Про сепаратизм, дороги, Закарпаття та Хуст

Волею-неволею голова Закарпатської обласної ради хустянин Михайло Рівіс опинився у епіцентрі скандалу всеукраїнського масштабу.

Справа в тому, що він заговорив про неприємні речі. Такі тези представника влади прозвучали не те що дивно, а надто сміливо. А саме яблуком роздору стало питання поганого фінансування з боку Києва ремонту доріг. Утім одна з фраз керманича депутатського  корпусу Закарпаття,   озвучена ним в інтерв’ю, опублікованого на офіційному сайті обласної ради набула широкого резонансу.

«Я розумію це так: якщо уряд хоче бачити Закарпаття у складі України, то вони повинні не забувати, що наш край існує…»  – заявив пан Михайло.

Реакція ЗМІ не забарилася. У Інтернеті негайно почали з’являтися матеріали із заголовками про те, що Закарпаття очолює сепаратист.

Сам же Рівіс відверто заявив: «Наша область зараз економічно затиснута, тому просимо їх дати нам ось ту обіцяну самостійність, щоб область могла розвиватися. А те, що хтось перекрутив це звернення – це провокація. Це може бути вигідно нашим політичним опонентам або тим «ДНР» і «ЛНР», які вже не вперше намагаються переконати всю Україну, що Закарпаття прагне автономії. Але це відверта брехня».

Звичайно громадськість вразили слова чиновника обласного рівня. Але, з іншого боку, якщо держава взяла курс на децентралізацію, кошти, зароблені на місцях не мають годувати столичних можновладців… тим більше, що в області дійсно дороги волають по допомогу.

Уже в п’ятницю про скандал заговорили у всій Україні. Тому під час чергової сесії обласної ради пан Рівіс зробив офіційне звернення.

«Мені, чесно кажучи, дуже неприємно те, що із мого 40 хвилинного інтерв’ю була вихоплена одна фраза, яка ставить під сумнів проукраїнську налаштованість не тільки мене особисто, а й всього депутатського корпусу Закарпатської облради. Тут нема жодного сепаратиста і всі люди, які тут є обрані народом. Вони хочуть тільки добра, миру і процвітання своєму краю. Я бачу Закарпаття тільки в складі України».

Крім того, згадав голова облради і про закиди йому у фінансовій підтримці Хуста:

 «На завершення хочу сказати таке: мене дуже часто звинувачують у тому, що колись я лобіював розбудову Хуста, щоб його фінансували і тепер це він став однією з родзинок Закарпаття. Так само я зараз буду відстоювати інтереси Закарпаття на території України і надіюся, що Закарпаття залишиться родзинкою у складі цілісної, могутньої, єдиної України. Слава Україні!»

Звичайно, коли Михайло Рівіс говорив про дороги, він хотів, аби його почули у столиці… аби звернули увагу на те, що область, маючи потужний туристичний потенціал, занепадає, адже їздити автошляхами, схожими на американські гірки, не хочеться навіть місцевому населенню, не те що гостям із інших куточків країни, не кажучи вже про закордонних візитерів. Справді… зараз голову Закарпатської обласної ради почули! Та чи правильно? Це вже інше питання…

Доливає масла у вогонь і те, що про сепаратизм  у Закарпатті у ЗМІ йдеться давно… Та й причини для цього вагомі. Тільки у Хусті скільки разів  було пошкоджено пам’ятник Січовим стрільцям на Замковій горі! Скільки було облито фарбою стели діячам Карпатської України… Та й на Красному полі неодноразово бували ексцеси з пошкодженням атрибутики.

Звичайно, наша область і Хуст – є невід’ємними  частинками єдиної України, тож не хочеться, аби на нас дивилися як на провокаторів. І в той же час… дивно, чому всі звернули увагу на тезу Рівіса про автономію і чому головна проблема – відсутність транспортної інфраструктури та недофінансування дорожніх ремонтів так і залишилась майже поза увагою громадськості…

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)