Молитва на тканині від Ольги Стілаш повертає душевну рівновагу

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Мешканка Хустщини вишила «Таємну вечерю» бісером

Ікону жінка подарувала одному з монастирів, аби ченці молилися за кращу долю держави.

Кожна людина виявляє індивідуальність по-своєму. Олена Стілаш із Данилова – вишиває. Голка під час творчого процесу стає її чарівним пензлем, а нитки – фарбами. Таким чином жінка творить дивовижні полотна.

Лінії долі, викладені з намистин

На думку пані Ольги, тільки щира віра може навернути Україну на шлях істини. Саме тому вона взялася закарбовувати рядки Святого Письма на полотні.

— Вишивання – це найкращі заспокійливі ліки, які дають людині душевну гармонію. Навіть у святкові дні, коли до рук не беру голку, але маю поганий настрій, дивлюся на вишиті ікони і мені стає краще. Це стосується як внутрішнього стану, так і самопочуття, —  наголошує 43-річна майстриня.

Ольга Стілаш полюбляла рукоділля ще у шкільні роки, навіть у дев’ятому класі вишила хрестиком величезний портрет Шевченка.

— Це була моя перша грандіозна робота. Я пообіцяла подарувати її навчальному закладу, тож деякі вчителі мені дозволяли вишивати навіть на уроках. А загалом я хоч і самоучка, та завжди щось творила – шила, в’язала, експериментувала з нитками, —  зауважує умілиця.

Загалом у доробку мешканки Данилова більше сотні різних картин голкою. А ще – десятки літературних текстів відомих авторів: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Ліни Костенко, а ще – псалми і молитви.

— Я вишила хрестиком три десятки портретів літературних діячів, більше сорока ікон бісером, а у загальному – навіть важко порахувати скільки всього маю в доробку. Намистинками вишиваю всього два роки, однак закохалася в цей вид хенд-мейду так, що бодай дві години на добу мушу присвятити улюбленому заняттю, — ділиться думками пані Ольга.

Творчість да Вінчі не може не надихати

До вишивання бісером майстриня з Данилова взялася зовсім не випадково. Її зачарував Леонардо да Вінчі, вірніше, захопила одна з його відомих фресок, стінопис якої створено в період 1495–1497 років у монастирі домініканців Санта Марія делле Ґраціє в Мілані – «Таємна вечеря».

1399459827

— Роботу з намистинами почала з величезного полотна, розміром у кілька метрів, над яким працювала протягом двох тижнів. Мене надихнув шедевр, який в історії живопису відкриває епоху Відродження, зображує Ісуса Христа з апостолами та скорботне застілля з ними у вечір перед самим розп’яттям, – розповідає Ольга Стілаш. — Загалом роботи італійського винахідника і митця випромінюють якусь дивну енергетику, які діють на глядача на рівні підсвідомості. Це полотно я подарувала одному з Закарпатських монастирів і попросила духівників, аби вони молилися… за наш край, за Україну, за людство. З того часу серйозно взялася за ікони. «Чаклувала» над різними. Маю і парний диптих «Ісус та Діва Марія», розмірами 50Х80 сантиметрів, і зовсім маленькі вироби 24Х30 сантиметрів. Тематика робіт переважно релігійна. Люблю зображувати святих – Миколая, Ольгу, Галину, ангелів. Подобаються портрети та рослинні квіткові мотиви.

Слід зазначити, що над одною роботою пані Ольга працює в середньому 3-4 дні, усе залежить від того, скільки вдається викраяти вільного часу для хобі, адже вдома у жінки ще й господарство, за яким потрібно доглядати.

— Коли я працювала з нитками,  творчий процес займав більше часу. Наносити на тканину кольорові намистинки  набагато цікавіше, простіше, та й результат ефективніший,  колоритніше виходить, — каже майстриня. — Я вишиваю і ми­луюся роботою. Бісер переливається, сяє на сонці і радує очі. Люблю підбирати кольори, фантазувати. Проте моє заняття не з дешевих, адже намистинки треба нерідко замовляти за кордоном, а вони – дорогі… та й інколи  трапляються дефектні. Навіть між чеським бісером часом є брак. До того ж знайти певні відтінки деколи буває складно. Утім результат виправдовує усі старання.

У найближчих планах Ольги Стілаш – відтворити кілька шедеврів світового живопису, зокрема, і з доробку улюбленого майстра пензля Леонардо да Вінчі. Вона переконана, що немає меж вдосконаленню творчої особистості і планує створити за допомогою намистин ще не одну ікону в людський зріст.

Марина АЛДОН

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)