Руїни Хустського замку вивчав Анатолій Ізотов

anatolij-izotov

Руїни Хустського замку вивчав Анатолій Ізотов

Цими днями на запрошення ГО «Фойта» у місті над Тисою побував головний архітектор проектів Науково-дослідного і проектного центру архітектурної та містобудівної спадщини України Анатолій Ізотов. У рамках робочого візиту пан Анатолій зустрівся із представниками громадського об’єднання «Фойта», зокрема, з його очільником Іваном Куделею, а також із керівництвом Хуста та оглянув руїни Хустського замку. Анатолій Ізотов поділився  з газетою «Наш Хуст» враженням про поїздку та розповів про можливі перспективи фортеці.

– Свого часу Україна приєдналася до Ризької хартії. У таких країнах як Польща, Угорщина немає поняття реставрація, натомість існують інституції консервації, тобто, пам’ятки зберігаються у тому автентичному вигляді, у якому вони є. Тому за кордоном існує тільки консервація. Справа в тому, що їхні об’єкти більш збережені, у нас же – далеко у гіршому стані. Тому в Україні допускається інколи відновлення частин споруд на підставі обґрунтованих історичними матеріалами даними. А загалом немає такого, що б не можна було відновити. Усе, правда, залежить від стану об’єкту, йдеться про обсяги робіт, фінансування тощо. Щодо Хустського замку, то вважаю, що окремі його частини мають бути дійсно законсервовані, певні елементи можуть бути доповнені, адже деякі стіни більш-менш збережені, – наголосив пан Анатолій.

-Ми отримали багато корисних порад. Думаю, вся робота в нас іще попереду. Загалом, вражень багато. Плани у нас амбітні, все залежить від того, коли нам вдасться їх реалізувати, – зазначив Іван Куделя, ініціатор приїзду до Хуста головного архітектора проектів Науково-дослідного і проектного центру архітектурної та містобудівної спадщини України.

Повну версію інтерв’ю з Анатолієм Ізотовим читайте у наступному номері газети «Наш Хуст».

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)