До дня прапора в Хусті відбулись «Дні громадської культури»

фото 1

До дня прапора в Хусті відбулись «Дні громадської культури»

23 серпня в Хусті  відбулись «Дні громадської культури». У виїзному засіданні взяли участь представники Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ), радник Міністерства соціальної політики України з питань ВПО в Закарпатській області Геннадій Степанов та Ресурсний центр для підтримки та супроводу ВПО в Закарпатській області.

В рамках «Днів громадської культури» відвідувачі мали змогу отримати безоплатну консультацію від радника міністра, юристів, ознайомитись із діяльністю громадської приймальні  УГСПЛ та ГО «Справа Кольпінга в Україні».

Безстрокова акція «Дні громадської культури» покликана сприяти розбудові громадянського суспільства, підвищити правову обізнаність населення.

Проект покликаний активізувати пересічних громадян у боротьбі із бездіяльністю держслужбовців. Загалом мета проекту –  творення нових традицій комунікації із владою.

 «На сьогоднішній день вимальовується коло однодумців серед громадськості щодо проведення просвітницьких заходів, мета яких сприяння розбудові громадянського суспільства. Наша безстрокова акція – «Дні громадської культури» хоч і починалася як вулична подія, однак вона є всеукраїнською та дедалі більше набирає обертів», – зазначає правозахисник, Кондратюк Борис.

Основні проблеми, з якими зверталися громадяни – отримання грошової компенсації за втрачене майно в зоні проведення АТО, процедура безкоштовного отримання земельної ділянки із земель державної та комунальної власності, а також державної реєстрації земельної ділянки та права власності на неї, пільгове перевезення в громадському транспорті, перерахунок пенсії та інше.

фото 2

«Пам’ятайте, що до бюрократичної переписки із чиновниками потрібно ставитись як до війни. Або ви переможете, або ж програєте. Тому вдихаючи свіже повітря, запасіться терпінням та без зайвих емоцій у письмовому вигляді вимагайте від чиновників та народних обранців дотримання соціальних гарантій, законів», – наголошує, Борис.

Організатори зустрічі нагадали про правила скаржника. Мова йшла про успішну методологію, як саме отримати успіх у вирішені власної проблеми не ставши жертвою бюрократичної переписки .

Цього ж дня учасники заходу підписали меморандум та домовились про подальшу співпрацю з Хустським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Одним з напрямків роботи УГСПЛ є документування злочинів серед категорій населення, які стали свідками порушень прав людини в окупованому Криму чи зоні проведення антитерористичної операції. Одне з питань, яке піднімається УГСПЛ — окупація АР Крим (порушення норм міжнародного гуманітарного права).

Нагадуємо що звернутися до громадської приймальні можна  зателефонувавши за телефоном  066 585 14 75.

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)