У Ізі дитсадок-довгобуд ніяк не можуть запустити

4

У Ізі дитсадок-довгобуд ніяк не можуть запустити

Населення просить допомоги від депутатів

Майже 500 дітей чекають на те, що проводитимуть дозвілля разом із однолітками в новому ошатному дитсадку. Хоча установа за планом повинна вмістити всього 120 малюків, кожна мати сподівається, що саме її дитя проходитиме дошкільне виховання у сільському садочку.

Слід зазначити, що на ДНЗ Іза чекає вже не одне десятиліття. Робота над установою то починається, то «застрягає» на місці.  Торік будівельники активно працювали, а зараз робота стоїть із-за відсутності коштів.

-Моя дитина відвідує садок у Хусті. Туди її теж не хотіли брати із-за того, що вона не є хустянкою. Але завідувачка, розуміючи ситуацію, пішла назустріч, хоча чимало міських дітей чекають на чергу. Я б ладна, аби моя донька ходила в дитсадок у рідному селі, та його немає. Дехто відвозять малюків до інших населених пунктів, чиїсь діти, поки батьки на роботі, проводять час вдома зі старенькими дідусями та бабусями, – каже газеті «Наш Хуст» молода мама Марія Орос.

Отже днями ізяни звернулися до депутатського корпусу районної ради з проханням допомогти вирішити проблему.

-Торік було проведено корегування кошторисної вартості проекту, у липні ж – процедуру відкритих торгів. Четвертою сесією сьомого скликання було виділено 500 тисяч гривень для будівельних робіт. Під час засідання восьмої сесії сьомого скликання на реконструкцію народні обранці виділили 400 тисяч гривень. Із обласного бюджету ми отримали субвенцію, сумою 1 мільйон 254 тисячі гривень. Їх було освоєно частково. Підрядна організація провела демонтаж покрівлі та роботи з перекриття та зведення другого поверху. Завершення будівництва було заплановано на цей рік. Але для цього потрібно приблизно 2 мільйони гривень, – запевняє депутат Василь Кемінь. – За підсумками шести місяців 20016 року сесією Ізянської сільської ради на реконструкцію спрямовано 400 тисяч гривень із планових надходжень. На сьогодні підрядною організацією освоєно всі кошти, хоча роботи не завершено. Профінансувати зведення покрівлі не можемо, бо грошей для цього у села немає.

Тож під час чергової сесії районної ради депутати виділили на завершення зведення довгобуду 100 тисяч гривень. Хочеться вірити, що в цьому році дитсадок таки зимуватиме під новою покрівлею, а в наступному році він врешті-решт відчинить двері для маленьких ізян.

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)