Мешканка Хустщини відзначає 25-річчя на найбільше державне свято

XqjnLUqpIbQ

Задекларовано-незалежна

Мешканка Хустщини відзначає 25-річчя на найбільше державне свято

Діана Келемен із Липчі народилася 24 серпня 19991 року, саме в той день, коли під час позачергової сесії Верховної Ради було прийнято Постанову та Акт проголошення Незалежності України. Цими днями їй виповниться, як і нашій державі – 25 років. Тож як склалася доля людини, яка є ровесницею новітньої України?

Волелюбність – риса сильних духом

У творах багатьох письменників, починаючи від Шевченка  українці замальовуються ментально волелюбними. Багатовікове прагнення нашого народу до самостійності не могло не відобразитися на творчості майстрів пера. Не могла ця риса не стати однією з основних й у характері пані Діани.

-Я завжди хотіла бути незалежною від інших, рано прагнула «стати на власні ноги». У школі займалася спортом, була багаторазовою «золотою» призеркою з легкої атлетики. Вчителі навіть піджартовували, що я народилася в такий день, що прагнення до перемоги в мене у генах, та й я просто не маю права програти, – ділиться думками з газетою “Наш Хуст” молода жінка.

До політики Діана Келемен ставиться доволі нейтрально. Професію обрала не пов’язану із державотворенням.

-Наразі я в декретній відпустці. Виховую двох донечок, одній з яких шість років, а іншій – дев’ять місяців. Закінчила Львівський політехнічний університет, обрала фах, пов’язаний із міським будівництвом. У шкільні ж роки дуже любила історію, легко запам’ятовувала дати, особливо одну, але найголовнішу, – усміхається мешканка Хустщини. А от політична кар’єра мене ніколи не приваблювала.

Хочеться змін на краще

Найбільше народженій разом з Україною хочеться миру в державі. Жінка каже, що вірить у те, що у країні невдовзі повинні наступити позитивні зміни.

-У нас багаті природні ресурси, маса розумних людей. Ми маємо потенціал, потрібне тільки мудре керування. Звичайно, хочеться якнайскоріших змін на краще. Але ми самі повинні творити своє майбутнє. Незалежність же не дарують, не орендують, не позичають. Її потрібно творити, але починати необхідно з себе… кожному зокрема.

Політикам пані Діана радить більше звертати увагу на населення, думати про народ, а самим краянам – бути більш співчутливими до інших, думати про вищі моральні цінності, а не лише про гроші. Сама вона, займаючись хендмедом, свої вироби охоче дарує іншим, не думаючи про якісь винагороди.

-Рукоділлям я почала займатися, коли з’явився вільний час. У декретній відпустці хотілося самореалізації. Тож почала робити різні прикраси у волосся для дітей, приколки, обручі, вишивати ікони хрестиком. Мене надихає все, що бачу. Ідеї народжуються як під час виробничого процесу, так під час будь-яких хатніх справ, навіть уві сні. Однодумців  маю переважно віртуальних, тобто у соцмережах. Однак обмінюватися з ними досвідом та думками дуже цікаво. Загалом творча праця заспокоює нерви, допомагає покращити настрій, відчути гармонію з Всесвітом. Мені подобається фантазувати, творити дива своїми руками та дарувати іншим частиночку власного серця., – каже Діана Келемен.

До того, що вона з’явилася на світ у особливий день жінка відноситься спокійно та по-філософськи.

-Звичайно приємно, що про мій День народження пам’ятають усі, однак не я одна в Україні народилася 24 серпня. Тільки в Хустському районі таких як я ще четверо – Марина Личей (Коньовшій) із с. Лунка, Маряна Крічфаловші (Сливка) із Золотарева, Іван Губаль із Липчі та Яна Савенко із Сокирниці. А що вже говорити про всю державу, – скромно заявляє пані Діана.

Правда, двічі з нагоди народин мешканка Липчі мала приємні подарунки від влади.

-У 16 років мені безкоштовно виготовили паспорт і вручили в Хустському будинку культури під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності. А в 10 років мені подарували спортивний костюм представники райдержадміністрації. Це було дуже приємно. Оскільки в той період життя спорт був для мене чи не найголовнішим захопленням, – зізнається Діана Келемен.

До речі, цьогоріч на «незалежних» ювілярів також чекають приємні сюрпризи від Хустської РДА.  А пані Діана переконує, що сімейний день, який є й держаним святом вона планує зустріти у вишиванці з молитвою про Україну у колі найрідніших людей – своїх двох донечок.

Марина АЛДОН

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)