Мешканці Хустщини нарікають на те, що їм своєчасно не надсилають квитанції про сплату податку за нерухомість

2

Мешканці Хустщини нарікають на те, що їм своєчасно не надсилають квитанції про сплату податку за нерухомість

Далі ж, згідно з чинним законодавством, краян просто штрафуватимуть

У період з 1 липня по 28 серпня хустяни та мешканці району повинні сплатити податок на нерухоме майно. Якщо податок не буде сплачений вчасно, платнику нарахують пеню та штрафи. Так пише закон.

Саме про це розповів під час сесії Хустської районної ради один з депутатів, якому квитанції досі не надійшли.

-У 2016 році потрібно сплатити за зайві квадратні метри, якими ми користувалися торік. Однак жодних документів на розрахунок я не отримав. Незабаром же мені надійде поштою повідомлення про штраф, – зазначив Михайло Попович.

У свою чергу начальник Хустської ОДПІ, який саме інформував народних обранців про програму підвищення обслуговування платників податків, зазначив, що справді проблема зі сплатою «нерухомого» податку існує.

-Кожен громадянин, у якого квартира більше 60 метрів квадратних загальної площі і будинок, більший за 120 квадратів справді повинен сплатити за зайві метри. Розмір ставки податку уповноважена встановлювати міська, сільські та селищна ради, виходячи  з мінімальної зарплати, розміром 1378 гривень, – повідомив Михайло Мондич. – Утім реєстраційні центри інформацію нам не надали. Повніші дані були у БТІ, однак і там відомості ми не змогли отримати.  Отже, інформацію про платників ми маємо не в повному обсязі.

Тому очільник податкової інспекції порадив як депутатам, так і мешканцям краю взяти копії документів, які посвідчують право на власність і завітати до ОДПІ, аби податок на нерухомість нарахували. Щодо декларацій, які здають посадові особи, пан Михайло заявив, що така інформація знаходиться у сільських (міській, селищній) радах, а якщо податкова листуватиметься з ними у справі кожного громадянина, то проситиме від влади на обслуговування платників податків не 100 тисяч, а мільйон, адже тільки один конверт коштує 15 гривень, а держава подібні програми не фінансує.

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)