Шкільні автобуси стали «троянськими конями» під час сесії Хустської райради

1

Шкільні автобуси стали «троянськими конями» під час сесії Хустської райради

Дебати і гострі суперечки довкола освітніх питань  точилися під час засідання шостої сесії Хустської районної ради, яке пройшло 16 серпня.

Загалом у порядку денному були всього три питання, серед яких звіт про виконання бюджету за перше півріччя, створення Горінчівського освітнього округу та різне. Однак на розгляд народних обранців було винесено ще чотири питання, які стосувалися прийняття програми бюджетного збагачення та накопичення районного матеріального резерву для запобігання ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, програми підвищення обслуговування платників податків, внесення змін до комплексної програми соціального захисту населення і за які «слуги народу» проголосували без особливих дебатів.

Більш бурхливо та емоційно обговорювалося створення опорної школи на базі Горінчівської ЗОШ. За інформацією начальника відділу освіти молоді та спорту, округ включатиме Горінчівський МНВК, Березівську, Нижньобистрівську, Липчанську, Липецькополянську, Липовецьку ЗОШ І-ІІІ ст., а також Широцьку ЗОШ І-ІІ ст., Сюрюцьку ЗОШ І ст., Поточанський ПВК «ЗОШ І ст. – ДНЗ», Березівський, Горінчівський, Липчанський, Монастирецький і Нижньобистрівський ДНЗ.

 Тож депутати цікавилися, які позитивні і які негативні наслідки може мати реформування як для педагогів, так і для самих учнів.

-Горінчівська ЗОШ має сильну матеріально-технічну базу. Діти будуть більш професійно підготовленими до дорослого життя. Міністерство освіти запропонувало підготувати проекти округів. Ми цим займалися з 2006 року. Всього досягти не вдалося, але ми змогли дещо зробити, – розповів Павло Русин. – Ми запропонували 5 освітніх округів і серед усіх проектів пройшли три – два у Рахівському районі і один у нас. Зараз наш проект потрібно реалізовувати. Горінчівський округ об’єднуватиме шкільні та дошкільні заклади, вчителів скорочувати ніхто не буде, школи І-ІІІ ступенів такими ж і залишаться. Просто навчальні заклади буде об’єднано, певні дисципліни там викладатимуться більш поглиблено.

Проте справжнім «яблуком розбрату» стало питання закупівлі двох шкільних автобусів.

2

-У той час, коли всі райони області використали свої кошти, ми втратимо 2 млн 400 тисяч гривень, не освоївши їх, не підтримавши програму. Справа в тому, що обов’язковою умовою закупівлі шкільного транспорту є  співфінансування і із місцевого бюджету ми повинні виділили 30 відсотків від суми, а це – 1 030 000 гривень, – наголосив голова Хустської РДА Назарій Павлій. – Тільки так ми можемо оголосити тендер і закупити два автобуси. Решту коштів, які можуть залишитися у районному бюджеті можна перерозподілити на нагальні потреби. Проголосувавши проти – ми робимо вибір на користь  того, щоб від нас забрали ті 2 мільйони 400 тисяч гривень. По-друге, ми опиняємося у такій ситуації, що закупити автобуси просто не вдасться. Хоча до мене поступає чимало звернень від батьків, які просять придбати транспорт для перевезень учнів. Для чого ж ми тоді тут усі сидимо, коли не можемо елементарно закупити ті речі, на які спрямовано цільові кошти із Києва? Чому повинна від цього страждати громада?!

Утім окремі депутати запевняли, що гроші краще спрямувати на ремонт закладів освіти, які постраждали внаслідок стихійного лиха та на інші потреби і зауважували, що вартість автобусів є завищеною.

3

Отже «слуги народу» віддали голоси за те, аби виключити частку грошей, які повинен сплатити район із розподілу для співфінансування для закупівлі автобусів і спрямувати 1 300 000 гривень на Програму фінансування робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією та утриманням автомобільних доріг місцевого значення, вулиць і доріг Хустського району на 2016-2017 роки, аргументуючи своє рішення тим, що спочатку потрібні якісні дороги, а лише відтак – транспорт. Тим не менше, розгляд самої програми було перекладено на наступне засідання.

Крім того народні обранці  подискутували про будівництво мережі вуличного освітлення у Нанкові, поговорили про виплату зарплат працівникам сільрад та заслухали ряд звернень, що стосувалися заміни електроопор, ремонту доріг, врегулювання руху маршрутних автобусів, виділення коштів на реконструкцію ДНЗ, регулювання русел річок.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)