Вічне літо хустської умілиці: квіти, що не в’януть

002 (16)

Вічне літо хустської умілиці: квіти, що не в’януть

Роботи Альони Деяк вражають багатогранністю фантазії, випромінюють тепло і світло, дивують містерією кольорів і сміливим підходом майстрині до творчого процесу. У кожен виріб хустянка вкладає частиночку душі та безмежну енергію любові.

001 (2)

Квітковий креатив

Займатись хенд-мейдом пані Альона почала 5 років тому. Перебуваючи у декретній відпустці, їй хотілося самореалізації, самовираження, яскравих емоцій. Тож почала експериментувати з різними матеріалами і захопилася майструванням прикрас.

152480-Виготовляю різні речі з натуральних каменів, із полімерної глини та з багатьох інших матеріалів. За фахом я модельєр-конструктор, тож мистецький хист допомагає не тільки придумати щось оригінальне, але й втілити ідею в життя, – каже газеті “Наш Хуст” умілиця. – Кожна людина має якісь захоплення, просто у всіх вони різні. Мені подобається перетворювати глину, намистинки, пір’їнки, нитки у елегантні речі. Загалом, важливо мати улюблене заняття.

А все почалося з того, що 35-річна жінка не змогла знайти у місті оригінальну біжутерію. Тому вирішила зробити ексклюзивну річ своїми руками. Подивилася кілька відео уроків. Почитала фахову літературу і приступила до справи. Кольє справді вдалося на славу. Відтоді її творчий доробок постійно поповнюється браслетами, сережками, кулонами, обручами та приколками для волосся, віночками та іншими унікальними виробами.

-Будь який камінець, навіть річковий, якщо гарно обрамити, надати йому естетичного вигляду може стати витвором мистецтва. Тож подібним чином мені подобається фантазувати над коштовним камінням, намистинами, навіть годинниками, – розповідає Альона Деяк. – Ще раніше чоловік купив мені для роботи спеціальний пристрій, тож радію, що можу радувати подарунками і його, і синів, і подруг, і знайомих.

Фоамірановий постмодернізм

Натхнення хустська умілиця знаходить у всьому, що бачить. Будь-який непотріб вона може перетворити у справжній шедевр.

13487910_10209957276153123_1607075175_n-Мене може спонукати взятись до роботи будь-що: природа, усміхнені дитячі обличчя, гілка дерева на вулиці, навіть погода. До речі, взимку більше люблю працювати з камінням, а влітку – із квітами. Сам процес неважкий і дуже цікавий. Подобається креативити з фоамірана – це така спінена гума, або штучна замша – зручний та легкий у використанні матеріал, призначений для виготовлення квітів, аплікацій, іграшок, елементів декору. Віночки з нього виходять дуже яскравими і натуральними. Фоаміран легко ріжеться ножицями, пластичний, його можна розігрівати феном або праскою для надання форми, або фактурного візерунку. Потрібно тільки правильно розробити викрійку і гармонійно сумістити між собою деталі. Крім того, цей матеріал можна поєднувати з іншими аксесуарами, – ділиться секретами пані Альона.

Підручні матеріали жінка переважно замовляє через Інтернет, адже у рідному місті придбати їх неможливо.

-На жаль, рукоділля – справа затратна, матеріали нині недешеві. Крім того, у Хусті купити їх складно. Тому як фурнітури, так і інші необхідні для творчості компоненти замовляю через Інтернет-магазини, – зізнається  майстриня.

Щодо безпосередньо самої роботи над прикрасами, то зі слів пані Альони, термін виготовлення виробу залежить передусім від його складності.

-Простенькі сережки можна зробити й за півгодини, а от над бусами чи кольє інколи треба посидіти й 3-5 днів, – стверджує умілиця. – Утім моє хобі є відпочинком для душі, можливістю відключитись від проблем сірої реальності і додати життю барв. Загалом маю у доробку кілька сотень різнопланових композицій.

Слід зазначити, що виробам хустянки притаманна пластичність, символічна глибинність, колірна вишуканість, тяжіння до чистих абстрактних форм та своєрідна композиційна музичність.

У майбутньому жінка мріє про маленьку майстерню, де б вона змогла показати свої творчі фантазії іншим, або магазинчик, їй хочеться давати майстер-класи дітям та навчати інших творити дива своїми руками. Утім… це плани на перспективу, а поки вона прагне просто опанувати ще кілька нових технік хенд-мейду, у плані ж створення декоративних виробів та прикрас – ніколи не спинятися на досягнутому.

Крім ліпки і моделювання квітів, Альона Деяк ще й робить дивовижні в’язані крючком кольє та інші авторські атрибути. Залишаючи  свій почерк прикрасах, наповнює їх позитивною енергетикою, бо переконана, що будь-яка творча справа – це своєрідна медитація. Правду ж кажуть, що творчі люди творчі у всьому.

Марина АЛДОН

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)