На Хустщині триває боротьба з лісовою «мафією»

13903321_1056437091099047_1777697129116710829_n

На Хустщині триває боротьба з лісовою «мафією»

Після повідомлення у соцмережі Фейсбук громадського активіста Романа Келемена про відведення під санітарну вирубку здорових дерев, Хустська місцева прокуратура почала розслідування факту. Утім пан Роман і далі вирішив самотужки контролювати ситуацію і наголосив, що лісові «ділки» побоюючись викриття, імітували, ніби в с. Сюртук пройшов вітровал.

-Дізнавшись про намагання знищити докази службової діяльності, Хустська прокуратура разом з слідчою групою Хустської поліції, терміново виїхала на місце відведеної ділянки. Але, на жаль, спіймати зловмисників  не вдалося, оскільки почувши прибуття машин вони розбіглися лісом. Наразі слідчі займаються встановленням осіб, причетних до ексцесу, а також суму заподіяної шкоди, – наголосив активіст. – Вони разом з понятими оглянули ділянку і зафіксували свіжі запили на здорових деревах. Цікаво, що ті, хто готувався зрізати насадження, робили запили на деревах таким чином, що підпиляні верхні гілки, падаючи, звалювали ніжні.

За слів Романа Келемена, на місце події слідчі викликали й екологічну службу. Крім того, правоохоронці натрапили на ще одну подібну «лісосіку».

-Слідча група знайшла ще одну санітарно – суцільну рубку,  де теж здорові і молоді дерева виділено на дрова. Усіх вразило, наскільки безкарними почуваються «господарі лісу», адже знаючи про те, що проти них прокуратурою порушено кримінальне провадження, вони персонально попередили керівників і почали зрубувати дерева. Але голосне, що вся ця «інсценівка» відбувалася на очах майстрів лісу, які також вдають, що їм нічого не відомо, – зауважив пан Роман.

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)