Відтепер усі державні закупівлі здійснюватимуться «прозоро»

4

Відтепер усі державні закупівлі здійснюватимуться «прозоро»

21 липня у Хустській міській раді відбулася нарада з представниками фахових управлінь, комунальних підприємств та освітніх установ з питання нових методів роботи у питанні державних закупівель, які з 1 серпня повинні здійснюватися через електронну систему «Прозоро».

-Говорити, чи виправдає себе система зарано. А от чи готові до неї бухгалтери та керівники підприємств? Скоріш за все, не дуже, оскільки для роботи з майданчиками потрібно добре вміти працювати з комп’ютером. Багатьом доведеться вчитись. Утім «Прозоро» запроваджується з метою запобігання корупції, тож робота усіх нас справді провинна бути публічною, – заявив газеті «Наш Хуст» Хустський міський голова Володимир Кащук.

Із особливостями системи ознайомила присутніх на зібранні начальник юридичного відділу міськради Наталія Гуменюк.

5

Зі слів пані Наталії, «ProZorro» створено саме за ініціативи громадських організацій,  комерційних торгових майданчиків та IT-компаній, тобто система теоретично є центральним сервером, базою даних, до якої підключено комерційні платформи, через які повинні здійснюватися торги.

-Людина не бачитиме, від кого саме купує продукцію, із ким готується укласти угоду, тож тендери практично відбуватимуться без кумівства, сватівства і «блату», – зауважила юристка. – Система працює за принципом відкритого редукціону, де кожен суб’єкт підприємницької діяльності може подати свою пропозицію та стати переможцем за результатами торгів.

Тож учасники зібрання цікавилися сумами, на які протягом року можна проводити державні закупівлі, питанням реєстрації у системі, електронних підписів тощо. Отже «Прозоро» хустяни вже тестують, аби за кілька днів почати здійснювати закупівлі кардинально по-новому.

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)