У Шаяні місцеві активісти створили сквер пам’яті Героїв Небесної Сотні

1

У Шаяні місцеві активісти створили сквер пам’яті Героїв Небесної Сотні

Облаштавнням скверу зайнялася ініціативна група «За відродження Шаяна». На шляху до реалізації мети були й труднощі, утім наразі їх вирішено і зелена алея навпроти санаторію, неподалік бювету поволі набуває все більш довершеного і ошатного вигляду.

2

– У селі вільних ділянок майже не залишилося. Тут хотіли зробити місця для торгівлі, однак населення прагнуло вшанувати Героїв, які трагічно полягли під час подій Євромайдану. При чому все робилося із власних, а не з бюджетних коштів, – розповів газеті «Наш Хуст» голова ініціативної групи Сергій Сипунов. – Тож ми встановили і освятили хрест, пам’ятні камені з відповідними написами, лавиці, сміттєві урни. Наш компактний несений пункт повинен бути ошатним і затишним, адже до нас з’їдаються гості з усієї України.

3

Між іншим, сквер нарешті почали прибирати й комунальники, А відпочиваючі радіють можливості посидіти у затінку дерев.

4

-Ми в Закарпатті вперше. Приємно здивовані не тільки краєвидами, але й сквером. Добре, що місцеве населення має активну життєву позицію і прагне зробити своє село кращим, – зазначили Тетяна та Андрій Непальські з Києва.

5

У свою чергу Вишківський селищний голова Ярослав Гайович зауважив, що в селі існує серйозна проблема відсутності громадських вбиралень.

-Депутати мали трохи іншу позицію щодо розташування скверу, бачили його в іншому місці – у центральній частині Шаяна. Утім вони прийняли рішення про те, аби територія, на якій наразі розташовано алею залишилася у власності громади, аби там ні не велася якась забудова, ні не відводилися місця під торгівлю, – підкреслив пан Ярослав. – У той же час не хотілося б, аби відпочивальники перетворювали сквер на сортир, адже через відсутність туалетів ті, хто оздоровлюється у санаторіях, м’яко кажучи, не завжди поводяться цивілізовано.

6

Утім представники групи «За відродження Шаяна» кажуть, що вбиральня буде. Активісти наголошують, що готові прикладати й надалі максимум зусиль для того, аби зробити свою маленьку батьківщину привабливою для туристів. Тому у найближчих планах – подальше покращення інфраструктури та розв’язання проблемних питань життя громади, зокрема, встановлення огорожі довкола скверу, контейнерів для побутових відходів у місцях скупчення людей, біотуалетів, облаштування зупинки у вигляді парасолі тощо.

mediakhust.net

 

1 коментар

  • At 2016.07.23 01:44, Ярослав Гайович said:

    На жаль ми спілкувалися з автором статті у телефонному режимі,тому є неточності.Скверу,як такого,поки що не існує.Є земельна ділянка,яку депутати вирішили виділити під паркову зону.Дякую депутату районної ради Івану Канюка,який власними силами територію у 0,4 га завіз грунтом,спланував і вона зараз гарно виглядає.Пан Сіпунов з однодумцями зробив гарну справу,за що йому спасибі.Але якби він звернувся за дозволом у селищну раду щодо виділення земельної ділянки,як цього вимагає закон,то депутати,я в цьому переконаний,вирішили б надати місце під скверик у центрі майбутньої паркової зони.До речі,комунальники вже другий рік доглядають цю ділянку,та будемо це робити і надалі.

    (Required)
    (Required, will not be published)