У Ізі меланхолія за колгоспами, або антипатія до Ревая

DjdwR8WY7bU

У Ізі меланхолія за колгоспами, або антипатія до Ревая

Чому одні сторінки минулого ізяни хочуть читати далі, а інші вперто перегорнути?

Цими днями до голови Закарпатської ОДА надійшов лист від ізян, у якому вони протестують проти перейменування вулиці Колгоспної. Про це повідомляє офіційний сайт Геннадія Москаля. У листі йдеться про те, що мешканці села не згідні з рішенням очільника краю і якщо їм не залишать попередню назву вулиці, обіцяють перекрити дорогу  Міжгір’я-Хуст безстроково. Під листо 45 підписів.

Геннадій Москаль, у свою чергу, відповів ізянам, що у березні 1939 року Юліан Ревай був прем’єр-міністром Карпатської України, жив і працював у Хусті (за 2 кілометри від Ізи).

–  Це один із найвизначніших діячів Закарпаття, в Ізі бував неодноразово. Тому вулицю Колгоспну, яка підпадає під дію закону про декомунізацію, у березні цього року я своїм розпорядженням перейменував на честь Ю.Ревая. – зазначив голова ОДА. – Самі ізяни змінити прокомуністичні назви не захотіли, хоча мали для цього дев’ять місяців. І ось тепер такий лист. У деяких людей комуністична пропаганда наскільки в’їлася в свідомість, що вони ладні за неї перекривати вулицю. З одного боку колгосп, який стільки біди приніс закарпатцям, а з другого земляк-патріот Юліан Ревай, який боровся за Україну. Мене важко чимось здивувати, але ізянам це вдалося! Категорично заявляю, що ніякого перейменування на Колгоспну не буде. Хай перекривають дорогу, скільки влізе. «Калхозники»…

Тож залишається незрозумілим, чим Ревай не догодив ізянам і чому у них досі меланхолія за радянськими колгоспами, куди працювати людей зганяли силоміць.

mediakhust.net

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)