Василь Сабадош побував на XII українському муніципальному форумі

57695ef3dc043

Василь Сабадош побував на XII українському муніципальному форумі

Цими днями у Одесі пройшов XII український муніципальний форум, у якому взяли участь більше  300 учасників, серед яких: голови громад-членів АМУ, представники парламенту, уряду та профільних міністерств, а також проектів МТД – партнерів АМУ, експертного середовища. 

Хуст на заході представляв заступник міського голови, керуючий справами Хустського міськвиконкому Василь Сабадош.

Основною темою, про яку говорили на форумі була децентралізація.

-Цінним під час подібних зустрічей є спілкування, обмін думками, розмова не теоретиків, а практиків, міських голів  та представників органів місцевого самоврядування, які працюють із громадами. Адже якщо існує певна проблема, а десь уже знають шляхи її найраціональнішого вирішення, присутні можуть надати колегам дійсно доцільні і змістовні поради, – зазначив для газети «Наш Хуст» пан Василь. – Також йшлося про житлово-комунальні питання, комунальні тарифи. У роботі форуму,  між іншим, взяли участь експерти з десяти європейських країн. Вони обговорювали з нами функціонування таких галузей, як освіта, охорона здоров’я, соціальний захист населення, фінанси, кадри та організація діяльності, економічний розвиток та містобудування  тощо.

Крім того, зі слів керівника міськвиконкому, під час заходу було оголошено про старт всеукраїнської акції «Децентралізаційний марафон».

-У питанні децентралізації не все так гладко, як здавалося на перший погляд. У інших областей, до речі, проблем ще більше, ніж у Закарпатті, – підкреслив Василь Сабадош. – Це не просто скопіювати польську модель, її ще потрібно адаптувати до українських реалій та нашого менталітету. Утім цей традиційний щорічний захід слугує майданчиком для обговорення питань та вироблення спільної позиції органів державної влади та Асоціації міст України щодо розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, розв’язання конкретних проблем забезпечення життєдіяльності територіальних громад.

А загалом зустріч, зі слів заступника Хустського міського голови, була насиченою та цікавою. До речі, Хуст є членом Асоціації міст України ще з 2010 року.

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)