Ріки є, пляжів немає. Де купатися хустянам?

8

Ріки є, пляжів немає. Де купатися хустянам?

Питання про цивілізоване місце для відпочинку на воді актуальне в місті над Тисою далеко не перший рік. Колись у Хусті були два пляжі. Один із яких на Ріці, інший – на Тисі. Там містяни могли цікаво провести час разом із родинами. Утім уже кілька десятиліть мешканці Хуста тільки мріють як про басейн, так і про пляж.

Слід зазначити, що мерія про проблему знає, проте знайти шляхи її вирішення поки що не може.

-Це нонсенс, аби в Хусті не було пляжу, – каже міський голова Володимир Кащук. – На узбережжях водойм потрібні біотуалети, переодягальні кабінки. Тому я звернувся до депутатів, аби вони внесли бодай якісь пропозиції щодо облаштування місця для купання. На наступній, бюджетній сесії ще є можливість передбачити для цього кошти. Навіть якщо у цьому році нічого не зробиться, то треба думати про перспективу, адже під лежачий камінь вода не тече.

-У 2011 році, коли в місті робилися берегоукріплення, у місці, де Ріка впадає в Тису, працівники підрядної організації очистили берег від чагарників, розрівняли його та за допомогою спеціальної техніки заглибили русло. Проте позитивним змінам краяни раділи тільки до першого дощу, який вніс свої корективи і звів усі старання робітників нанівець, – заявив секретар міської ради Володимир Ерфан.

Справа в тому, що гірські швидкоплинні ріки швидко змінюють русло і жоден із підприємців Хуста поки що не виявив бажання влаштувати біля водних артерій ні якісь атракції, ні встановити власним коштом бодай кілька вбиралень.

Між іншим, після продажу колишнього ресторану «Тиса» новий власник хотів поруч зробити пляж європейського рівня. Утім наразі територію очищено від сміття, але ознак робіт з облаштування зони відпочинку не видно.

У той же час нарешті розпочато реконструкцію ТзОВ «Готельно-оздоровчий комплекс «Ріка».  Тож можливо незабаром краяни матимуть бодай басейн.

 Звичайно, вкладати кошти у пляж – справа ризикована. Але, як кажуть, хто не ризикує, той не п’є шампанського. Тим більше, що ошатні місця для дозвілля користувалися б попитом серед хустян, які наразі їздять відпочивати на водойми до інших районів. Крім того, рекреаційні зони  можуть допомогти привабити до нашого краю туристів, а це, як-не-як, додаткові фінансові надходження як для сміливців, які б наважилися розвивати «водну» справу, так і до місцевого бюджету.

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)