На сесії Хустської міської ради говорили про дороги, землю, басейн та ліквідували ЖЕК

1

 На сесії Хустської міської ради говорили про дороги, землю, басейн та ліквідували ЖЕК

29 червня відбулося ІV пленарне засідання ІV сесії Хустської міської ради VІІ скликання. На порядку денному теоретично були два питання: про рішення, пов’язані з врегулюванням земельних відносин та майна комунальної власності та різне, проте вони складалися аж із 31 пункту.

Земельні баталії

Загалом зібрання пройшло досить мирно і більшість рішень депутати прийняли майже одноголосно. Резонанс викликало лише питання про зміну цільового призначення земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення на комерційне, озвучене депутатом від франції «Свобода» Миколою Аннишинцем. Йшлося про надання дозволу на детальне планування однієї з земельних ділянок у межах міста. Пан Микола просив не включати питання до порядку денного, а більш детально вивчити його, оскільки йшлося про те, що за зміну цільового призначення ділянки, площею 1975 квадратичних метрів мешканець Берегова, який її придбав, сплатив у бюджет Хуста всього 12 тисяч гривень. Утім врешті-решт народні обранці проголосували за те, аби дати власнику дозвіл, оскільки він є повноправним господарем землі.

Також трохи погарячкували «слуги народу» при обговоренні списків містян, які претендують на отримання земельних ділянок. Зокрема, йшлося про те, що потрібно дотримуватися пропорційності серед тих, хто претендує на ділянки першочергово, позачергово та за загальними списками. Однак народні обранці затвердили усі дозволи на розробку проектів землеустрою.

Тим не менше депутати відмовили у наданні дозволу на розробку земельних ділянок за межами населеного пункту обласному управлінню Держгеокадастру і зауважили, що землі, які має намір відібрати управління внесено до генплану міста і ними повинні розпоряджатися тільки хустяни.

 «ЖЕК – це труп, одживляти який немає сенсу»

Так зауважив один з депутатів. До речі, народні обранці трохи подискутували й щодо житлово-експлуатаційних контр, які наразі перестали виконувати покладені на них функції. Зокрема, дехто виступив за збереження ЖЕКів, хтось цікавився, де видаватимуть довідки про склад сім’ї, хтось говорив про заборгованість ЖЕКом до Пенсійного фонду.

2

Тож як зазначив міський голова Володимир Кащук, із 1 липня ЖЕКи теоретично повинні зникнути на рівні держави. У  той же час необхідні для отриманні субсидій документи хустяни зможуть отримати в КП «Реклама-Хуст», а про склад сім’ї – у міськраді.

-Наразі ЖЕК займається лише утриманням під’їздів, прибудинкової території, підвалів, усуненням аварійних каналізаційних проблем, – заявив головний комунальник Хуста Роман Щербан. – Утім договір про обслуговування можна заключити і з іншими організаціями, які займаються наданням спектру аналогічних послуг. Наразі жодних довідок ЖЕК не видає.

До речі, питання про недоцільність утримання житлово-експлуатаційного комунального підприємства у Хусті обговорюється ще з 2012 році. Відтоді в місті вже створено 57 ОСББ. Тож народні обранці проголосували за ліквідацію підприємства ЖЕК №2.

Говорилося під час пленарного засідання й про програму сприяння об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, яку, між іншим, одноголосно підтримали присутні на зібранні.

Новий військовий комісар та термальні води

Під час сесії секретар ради Володимир Ерфан представив громадськості нового військового комісара Олександра Адамова.

У своєму виступі пан Олександр розповів про необхідність створення контрактного війська та про сьому хвилю мобілізації.

Також депутати дали дозвіл на проведення геологічного вивчення ділянки, що належить ТзОВ «Готельно-оздоровчий комплекс «Ріка», оскільки наразі там триває ремонт і власник колишнього басейну підозрює, що поруч є термальні води.

Не могли не торкнутися «слуги народу» й питання системи електронного голосування «Віче», оскільки поіменне голосування шляхом зачитування прізвищ займає дуже багато часу. Тож як наголосив секретар міської ради, за систему вже перераховано необхідні кошти і незабаром її має бути встановлено.

Не обминули увагою депутати і доцільність електронної версії земельних списків, доступ до якої повинні мати всі краяни, і проведення виїзних засідань земельної комісії, і можливість перегляду записів із камер відеоспостереження у місті, і встановлення системи Wi-Fi у парку відпочинку.

Окремим питанням розглянули «слуги народу» і фінансування реконструкції дорожнього покриття та навіть викраяли з бюджету 40 тисяч гривень на поточний ремонт вулиці Львівської і ще стільки ж – на разом взяті Вайди, Маркуша, Сливову, Чайковського, Петенька та Слов’янську.

Згадали депутати і про так звану «Торговицю», яка «квартирує» на об’їзній дорозі. Справа в  тому, що продавці «окуповують» проїжджу частину і створюють аварійно-небезпечні ситуації. Тож виникає потреба перенесення тваринного ринку в інше місце, правда – куди саме поки що ніхто з народних обранців сказати не зміг.

Ще одним цікавим рішенням було надання дозволу на розробку проекту детального планування на вулиці Володимирській. Мова йшла про можливість зведення у місті багатоквартирних будинків за рахунок як самих краян, так і фірми, яка б здійснювала роботи. Утім це поки що тільки у планах.

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)