Чи є майбутнє у зеленого туризму на Хустщині?

40

Чи  є майбутнє у зеленого туризму на Хустщині?

Літо – сезон відпусток і наш край у цьому плані залишається доволі приманливим для гостей. Тож як розвивається туризм на Хустщині? Чи є якісь позитивні зрушення щодо облаштування приватних садиб?

– Туризм – це родзинка Закарпаття загалом та Хустщини зокрема. Хустщина – це суцільний зелений туризм, у нас він працює, розвивається і йому бути.  Сектором туризму райдержадміністрації розроблено та виготовлено рекомендації для власників сільських садиб, проводиться роз’яснювальна робота серед населення Хустського району, що дало змогу спільними зусиллями райдержадміністрації та громадськими діячами населених пунктів району задіяти більше 100 садиб для прийому гостей, – зазначив голова Хустської РДА Назарій Павлій. – Нещодавно у районі було проведено семінар-навчання ,,Сільський туризм. З чого розпочати та як досягти успіху”, на який зібралися господарі сільських садиб, приватних котеджів та міні-готелів з усього району, а також керівництво управління туризму Закарпатської ОДА. Фахівці поділилися з присутніми досвідом. До речі, зацікавленість до навчання в Хустському районі була чи не найвищою серед аналогічних в решті районів.

Крім цього, бажаючі займатися сільським зеленим туризмом, за їхньої згоди, вносяться в загальний реєстр сільських зелених садиб та розміщують на веб-сайті.

Активну роботу у популяризації зеленого туризму провадять сільські бібліотекарі, провадячи відповідну роз’яснювальну роботу, за що їм окреме спасибі.

Наразі в с. Нижній Бистрий є 9 сімей, які пройшли навчання за сприяння Швейцарського бюро співробітництва в Україні (у рамках проекту Forza).

Також хочеться зазначити, що для більш швидкого розвитку сільського зеленого туризму створено Хустську районну громадську організацію  сільського зеленого туризму «Нарцис», спільно з якою відкрито Туристично-інформаційних центр на Красному Полі, біля с. Рокосово.

 

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)