Біля руїн Хустського замку встановлено меморіальну плиту на честь Ференца Келчеї

 1

Біля руїн Хустського замку встановлено меморіальну плиту на честь Ференца Келчеї

У суботу, 18 червня, біля руїн Хустського замку відбулися урочистості з нагоди відкриття стели відомому угорському поету зі світовим ім’ям, автору угорського гімну Ференцу Келчеї.

Розпочалося свято виступами гостей – Генерального консула Угорщини в м. Берегово Ендре Саліпскі та народного депутата України Ласло Брензовича, які розповіли про літературну спадщину майстра слова, який жив на початку XIX століття.

2

Відтак вихованці Хустської ЗОШ І-ІІ ст. з угорською мовою навчання Анна та Ріхард Міллер ознайомили присутніх із віршем Ференца Келчеї «В мури твої непривітні я, Хустський замку, вдивлявся», який оздоблює пам’ятний знак видатному угорцю біля підніжжя Замкової гори, встановлений ще у 2013 році.

-Відомий поет часто бував у Хусті та у Вишкові. Саме тут він написав чимало творів зі свого доробку. Замкова гора зачаровувала його величчю й надихнула на чудову поезію. Краяни та туристи повинні знати нашу історію і, думаю, ще один пам’ятник тільки привабить до нас відвідувачів, – наголосив депутат міськради, голова Хустської організації КМКС, яка власне й профінансувала роботи, пов’язані з виготовленням та встановленням меморіальної дошки Йосип Козьма.

3

Відтак стелу освятили настоятель римо-католицького костелу святої Анни о. Олександр Сулінчак та пастор Єлизаветинського костелу Лойош Йовзан.

Слід зазначити, що автором меморіальної плити виступив скульптор із Великої Доброні Ендре Гідімолодший, а виконавцем робіт зі зведення декоративного муру та встановлення пам’ятки – хустський депутат Михайло Грабар.

4

До речі, написи пам’ятці на зроблено двома мовами – як угорською, так і українською.

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)