«Крик» через фарби… Юна художниця «розповідає» про світ мовою пензля

1

«Крик» через фарби… Юна художниця «розповідає» про світ мовою пензля

Вона ще зовсім юна, але вже має свій авторський стиль. Її творчий доробок – передусім неординарний, самобутній, яскравий і глибоко філософський Всесвіт. 15-річна Еміліана Матей на своїх полотнах відтворює безмежжя світу у всіх його проявах, відкриваючи через власні роботи вікно у вимір фантазій, емоцій та… безчасся…

Все почалося з малюнків на плитці

«Наскальний розпис»  зацікавив маленьку Еміліану ще в 4-річному віці. Саме тоді батьки помітили, що донька має хист до творчості.

2

-Ми будували хату і я побачила, що донька щось малює на плитці олівцем і фарбами, а потім бере губку, витирає і знову починає щось зображувати. Виходило в неї справді цікаво. Принаймні, неординарно. Я зрозуміла, що їй подобається те, що вона робить, – розповідає мама дівчини пані Вікторія. – Згодом ми віддали її до Хустської школи мистецтв, одночасно вона вчилася в СШ І-ІІІ ст. №6.

Сама ж юна художниця каже, що до освітньої установи для творчих дітей йшла вчитись свідомо, бо справді хотіла малювати.

3

-Найбільше завжди мені подобалося працювати над пейзажами. Це – улюблений жанр і зараз. Трохи важче виходили портрети. Загалом люблю живопис, люблю експериментувати з кольорами, шукати сюжети, яких немає в інших митців, дивитись на світ крізь призму власного серця, – зізнається Еміліана.

Утім дівчина переконана, що справжній талант «прокинувся» в неї трохи пізніше, коли їй було вже 13 років.

4

-У мене було чимало хороших вчителів. Це – Ольга П’ятаєва, Тетяна Цюпко та інші шкільні викладачі відділу образотворчого мистецтва. Крім того, багато в чому мені допомогли самореалізуватися художники Ольга Попович, Олександр Бучок та керівник авторської дитячої художньої школи Ласло Гайду. Саме завдяки цим людям я навчилася бачити як власні помилки, так і вдосконалила техніку, – зізнається талановита хустянка. – Також вдячна батькам, які мене підтримували щомиті.

Гігантський монументалізм та роботи, менші за сірникову коробку

Зараз у доробку Еміліани Матей більше сотні робіт. Є між ними і справді величезні за розмірами, але є й зовсім крихітні шедеври.

5

-Я розписала стіни на своїй кімнаті і зобразила на них чотири пори року. Розмір кожної з них – 3 на 5 метрів. Маю й інший досвід роботи у стилі настінного живопису. Свій творчий автограф залишила на альтанці ДНЗ №3 «Дзвіночок», на оселях бабусь у Велятині та в Модьоровші, а також на дитячих кімнатах інших родичів. У  той же час маю міні-роботу, розміром як половина сірникової коробки, – ділиться думками дівчина.

Улюблених картин Еміліана не має… Та то й не дивно, адже кожна робота гарна по-своєму. Особливо цікавими є «Маки», «Соняшники», «Водоспад», «Вид на Замкову гору», «Маки з волошками», «Долина нарцисів», «Ліхтарі», «Квіти» та інші.

6

-Я дуже люблю природу, особливо квіти, подобається малювати маки, хоча найбільше мені імпонують  лілії, – каже юна художниця.

До речі, Еміліана Матей була учасницею як колективних, так і персональної виставки у СШ №6, її роботи експонувалися у Хустській центральній районній бібліотеці, районній бібліотеці для дітей, їх і зараз можна побачити у багатьох кав’ярнях міста над Тисою. А замовників на колоритні пейзажі та натюрморти дівчина має ще з 12-річного віку. Крім того, вона здобула перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Рідний край» від журналу «Малятко» та стала лауреатом диплома І ступеня першого зльоту талановитої молоді Хуста. Між іншим, мрії у 15-річної хустянки також незвичні…

-Хотілося б об’їхати весь світ і на згадку про кожну державу створити якусь роботу, помалювати під водою, в океані, у космосі, а найбільше – залишити по собі слід на землі. Крім того, прагну попрацювати у незвичному стилі – методом додавання у «старе» родзинки  сучасності, – заявляє дівчина.

Ніби відчуваючи космічні вібрації, вона справді нанизує на свою багатогранну мистецьку палітру не просто колоритні мазки, але й частинки власної душі. А ще – Еміліана з 10 років пише вірші. Полюбляє поезію, між іншим, і її брат Станіслав. Юний байкар має хороше почуття гумору, вміє бачити веселі нотки навіть у сумних реаліях життя, є переможцем кількох творчих конкурсів та автором збірки гумористичних віршів «Байки із серця Закарпаття», ілюструвала яку саме Еміліана.  Пропонуємо Вашій увазі один з творів Станіслава Матея, до речі, також про мистецтво.

7

Відома художниця

Киця одна, в світі жила,
Працьовитою була,
Володіти пензлем вміла,
Славу файну здобула.

Бо ще змалечку ця киця
Талант Божий має,
Ще новому завжди вчиться –
Його розвиває.

Коли виросла – відома
Художниця стала,
Дуже рідко сидить вдома,
Бо виставки мала.

Тут на виставці одній
Журналіст питає:
Мене звати пес Сергій
(себе представляє)

-Як такої слави, пані
Ви ся тут добили?
Відповім вам мудро, пане
Ми ся не лінили.

Ой, не вірю, я вам пані
Ви давали взятки!
Не добились ви б нічого
Без свойого татка

Бо він гроші файні має,
В Хусті бізнес крутить,
Махінації всі знає,
Все нам воду мутить.

Вислухала усе Киця,
А потім сказала:
Я не буду на вас злиться,
То не моя справа.

Але знайте, пане псина,
Хочу вам сказати:
Кішка я, дуже щаслива.
Люблю малювати.

Отже, любі друзі – знайте,
Талант розвивайте
І завчасно його в землю
Ніґда не копайте.

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)