Хуст попрощався з Героєм. Плакало навіть небо

1

Хуст попрощався з Героєм. Плакало навіть небо

15 травня Хуст провів у скорботі. Тисячі людей прийшли попрощатися з Героєм, який загинув у ніч на 12 червня на шахті «Бутовка» на Донеччині. Роберт  Маслей  із позивним Док поїхав на війну у 2014 році. До того часу працював механіком, мав багато друзів, був веселим, комунікабельним хлопцем. Тож звістка про смерть земляка до сліз сколихнула громадськість Хуста. Зустрічали тіло Героя хустяни стоячи на колінах, із запаленими лампадками, створивши символічний «живий коридор».

2

-Роберт пішов у АТО добровольцем. Був завжди патріотом, любив Україну, смерті не боявся. Він виносив із поля бою поранених товаришів. Перед війною закінчив Хустську ЗОШ №4, Закарпатський лісотехнічний коледж. За фахом був механіком, за покликом серця та духу – байкером. Байк змайстрував собі сам, своїми руками. Закінчив курси з надання медичної допомоги і на війні був парамедиком, звідси й його позивний – Док, – розповідає хрещена Роберта Вікторія Ковач.

3

Побратими також із особливою теплотою згадують бойового товариша.

4

-Він міг прикрити собою до сотні осіб. У той день нас разом поранило. Я вижив, а Док, на жаль – ні. Коли його транспортували до лікарні, він, певно, вже відчував, що помирає, але питав не про себе, а про те, як там інші, чи живі, – зауважує боєць із позивним Сирота.

5

Відспівували Роберта Маслея у Свято-Благовіщенському храмі. Відтак побратими на руках понесли труну на Майдан Незалежності. Дорогою дівчата встеляли шлях Герою пелюстками троянд, а бойові товариші з Правого Сектору вигукували патріотичні гасла.

6

7

У центрі міста над Тисою попрощатися з Робертом зібралися тисячі краян. Останнє слово про полеглого хустянина сказали духівники, секретар Хустської міської ради Володимир Ерфан, голова Хустської райради Олександр Пацкан, перший заступник голови РДА Віктор Сабадош та друзі, з якими пліч-о-пліч Док воював.

8

До речі, коли процесія з труною прямувала містом, погода різко змінилася, почався дощ, на що хустяни зреагували зауваженнями, що за молодим, 25-річним Героєм, заплакало навіть небо.

9

На цвинтар Роберта проводжали під супровід духового оркестру.

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)