На сесії обласної ради мешканці Стеблівки відстоювали земельні інтереси

5

На сесії обласної ради мешканці Стеблівки відстоювали земельні інтереси

У Стеблівці земельний конфлікт розгорівся довкола земель, що знаходяться поза межами населеного пункту. Згідно з законом, ними розпоряджається ОДА, а конкретно – обласне управління Держгеокадастру.

Слід зазначити, що довкола управління Держеокадастру в Хустському районі вже протягом кількох сесійних засідань народні обранці Хустщини ведуть словесні баталії. Утім як повідомив перший заступник голови Хустської районної ради Іван Рогач, наразі керівник управління Юрій Липей звільнився, а щодо Стеблівки  підкреслив, що місцеві мешканці разом з головою села В’ячеславом Поповичем готові боротися за землю, на якій жили і працювали їхні пращури.

-Колись у селі був колгосп,  тож залишилися пайові землі. Але скористатись повноцінно угіддями громада не могла, оскільки вони числились у категорії «За межами населеного пункту». Проте нещодавно обласне управління Геокадастру видало відповідний наказ і роздало землі мешканцям інших територіальних громад, – розповів пан Іван. – Через це у неділю в Стеблівці активісти зібралися на загальні збори, а у вівторок завітали з плакатами  на сесію обласної ради.

На зустріч із керівництвом Закарпаття стеблівчани вирушили аж двома автобусами. Вони мали з собою плакати: «Геть руки від стеблівської землі», «Стеблівську землю – стеблівчанам», «Зупинимо дерибан землі мільйонерами» та вимагали включити до порядку денного пленарного засідання питання про незаконність виділення земель невідомим особам у їхньому селі.

В.о. начальника обласного управління Держеокадастру Богдан Хранюк зауважив, що ділянку у Стеблівці було відібрано до аукціону, проте сільська рада виступила проти його проведення. Не отримали в населеному пункті дозволу на оренду навіть інвестори з Польщі. У  той же час, зі слів пана Богдана, земля в селі простоює, хоча повинна б приносити користь державі.

Утім стеблівчанка Світлана Галас наголосила, що громада використовує земельну ділянку, площею 31,5 гектарів під пасовище, тобто угіддя постійно перебувають в експлуатації  і не заростає чагарниками.

Загалом пікетувальники запевнили, що ділянки, які протягом багатьох років обробляли власними руками, не віддадуть тим вісьмом особам, які до їхнього села не мають жодного відношення.

Отже, депутати обласної ради питання хоч і не розглянули, але вирішили провести засідання профільної комісії, на якому й повинні розставити всі «крапки над  і» у цій резонансній справі.  Крім того, після звіту Богдана Хранюка, якому під час пленарного засідання та дискусії з присутніми на зібранні навіть пригрозили доганою, народні обранці запропонували провести виїзні засідання профільної комісії на місцях та скерувати звернення в контролюючі органи для вивчення питання виділення земельних ділянок у районах області.

 

mediakhust.net

 

Прокоментуй!

(Required)
(Required, will not be published)